Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika

SŠ Mate Balote
06.03.2010 00:00
Suzana Rupenović, SŠ Mate Balote Poreč
1
1
[slika1w]
U četvrtak, 25. veljače u OŠ „Stoja“ u Puli održano je Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika na kojem su se zajedno sa svojim mentorima okupili najbolji u Istri u poznavanju materinjeg jezika. Kako bi razbili tremu natjecatelja uoči ispita, pulski su osnovnoškolci priredili prigodan program dobrodošlice.
U 90 minuta istarski su sedmaši, osmaši i srednjoškolci trebali pokazati svoje znanje hrvatskog jezika u najsitnijim detaljima. Od porečkih učenika SŠ Mate Balote na natjecanju je sudjelovalo ukupno deset natjecateljica, od kojih su sljedeće postigle zapažene rezultate: Leona Bokulić postigla je pohvalno prvo mjesto , Anida Kadrić drugo i Klara Ritoša treće mjesto u kategoriji prvih razreda pod mentorstvom prof. Branke Temimović.
U kategoriji drugih razreda Slađana Kitić postigla je drugo , a Simona Dobrilla treće mjesto , također pod mentorstvom prof. Branke Temimović . U kategoriji četvrtih razreda Suzana Rupenović postigla je treće mjesto pod mentorstvom prof. Snježane Radetić .
Leona Bokulić upućena je na Državno natjecanje pa joj stoga želimo mnogo sreće i novih korisnih iskustava. Ovim putem pohvaljujemo i sve ostale natjecatelje, jer je samo sudjelovanje na Županijskom natjecanju zapažen uspjeh.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti