ŽKK Istra najbolja istarska sportska ekipa u 2018, Nives Jelovica i Bruno Blašković najbolji sportaši
Nives Jelovica, drugi put zaredom
Preksinoć je u pulskom hotelu Park Plaza Istra održan 26. Izbor najuspješnijih sportaša u Županiji. Boćarica Nives Jelovica i plivač Bruno Blašković proglašeni su najboljim sportašima.
Najbolja ekipa za 2018. godinu je Ženski kuglački klub Istra iz Poreča, a najbolja momčad Judo klub Istarski klub Borac iz Pule. Kod sportaša s invaliditetom, ponovno je najbolja bila atletičarka Mikela Ristoski, a u muškoj konkurenciji laureat je bio rukometaš Tomislav Bošnjak. Njegov izbornik u rukometnoj reprezentaciji gluhih, ali i trener RK Buzet, proglašen je najboljim trenerom u 2018. godini.
Kad su u pitanju mlade nade, za 2018. godinu nagrade su dobili Luka Grgorinić iz TK Pula te Ania Išić iz AK Istra. Veslački klub Istra „pokupio“ je dvije nagrade – juniori su najbolja momčad u mlađim uzrastima, a juniorke najbolja ekipa. Također, dodijeljene su i nagrade za životno djelo. One su pripale Aldu Krelji iz Poreča, Silvanu Renku iz Umaga te Branku Bašiću iz Buzeta. (Istrasport)