Želite li početi trenirati judo, sad je za to prava prilika

Sport
09.09.2016 09:46
D. Požarić
1
1
2
2
Judo klub "Istra" poziva zainteresiranu djecu i odrasle koji žele trenirati judo da se priključe treninzima u Poreču, Novigradu, Lupoglavu i Pazinu. U sklopu produženog boravka i prema naputku Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, judo je sastavni dio školskog programa kao sport prikladan za dječake i djevojčice svih uzrasta, vještina, visine i težine.
Djeci pomaže u razvijanju mnogih vještina, budući treniranjem jačaju čitavo tijelo, uče se raznim vrijednostima i pritom se zabavljaju. UNESCO je judo proglasio najboljim sportom za djecu u dobi od 4 do 21 godine.
Trenirajući judo steći će samodisciplinu i poštovanje prema sebi i drugima. Poboljšat će koncentraciju i samopouzdanje, naravno i snagu, fleksibilnost. Još je jedna prednost Juda činjenica da u slučaju potrebe odlično služi za samoobranu, a valja spomenuti i da je judo sastavni dio treninga kod suvremenih gladijatora – MMA boraca.
Istraživanja pokazuju da se većina djece premalo kreće, premalo se bave sportom te većinu vremena provode kod kuće za kompjuterom i raznim elektroničkim zabavnim uređajima. U treningu juda cilj je djecu naučiti sve prirodne oblike kretanja, razvijati im fleksibilnost, koordinaciju i ravnotežu kroz vježbe i judo igre.
Ujedno, principi juda uče o poštovanju, samopoštovanju, samopouzdanju, općenito o dobrom ponašanju te kako biti dio grupe, zajednice. Judo utječe na psihičku stabilnost, ustrajnost, jača tijelo, zdrav razvoj, uči kako pobijediti strah pred protivnikom i preprekama koje se pojavljuju na treningu, natjecanju, školi i životu. Judo je u osnovi samoobrambena borilačka vještina te iz tog razloga ne potiče nasilje, već obranu u takvim situacijama; uče se tehnike bacanja i zahvata u parteru te nema udaraca.
Judo je osnovao Dr. Jigoro Kano u Japanu 1882., a od 1964. godine judo je i olimpijski sport. Jigoro Kano osmislio je borilačku vještinu u kojoj će i sitniji protivnik biti u stanju oboriti i savladati onog krupnijeg te da nitko, uključujući i one slabije fizičke građe, ne bude eliminiran na samome početku.
Rasprostranjenost juda i rezultati u pravilnom oblikovanju i oplemenjivanju ljudske osobnosti potvrđuju da je judo prvenstveno sredstvo odgoja osobe; upoznati sebe i svoje sposobnosti, razumjeti druge i pomoći im, postati spremniji za život i korisniji član zajednice. To je prava svrha vježbanja i krajnji cilj učenja juda.
Raspored treninga:
  • POREČ: pon./pet. 20.00 - 21.00
  • POREČ: produženi boravak OŠ
  • NOVIGRAD: produženi boravak OŠ
  • LUPOGLAV: uto./četv. 17.00 - 18.00
  • PAZIN: uto./četv .19.00 - 20.00
Kontakti:
  • Marko Floridan 099 767 87 78
  • Luka Maleš 098 960 07 90
  • Sebastijan Vojvoda 098 920 1875
(dp)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti