Staro Jadranovo nogometno igralište prodaje se za 20 milijuna kuna
1
Ovih je dana na mrežnim stranicama Grada Poreča objavljen
još jedan u nizu natječaja
za prodaju nogometnog igrališta Stari Jadran. Brojni pokušaji prodaje u proteklih desetak godina nisu bili uspješni, pa je tako na natječaju 2014. godine početna cijena bila 22, a prije desetak godina čak 50 milijuna kuna.
Natječaj za prikupljanje pismenih ponuda otvoren je do 16. listopada u 12 sati, a prema Detaljnom planu uređenja "Staro nogometno igralište", novi će vlasnik na toj parceli površine 7.817 četvornih metara moći izgraditi stambeno-poslovnu građevinu, pretežito stambene namjene s garažnim prostorom u podzemnoj etaži.
[sivacdesno]Novi bi kompleks sa početnom cijenom od oko 20 milijuna kuna, ako se kupac javi, trebao biti izgrađen na površini od 13 tisuća bruto četvornih metara, odnosno 10.500 netto kvadrata. Imat će petstotinjak parkirnih mjesta u podzemnoj garaži koje će okruživati stambene građevine s poslovnim prostorima različitih trgovačkih, uslužnih, ugostiteljskih i sličnih djelatnosti.