Zabavna ljetna baza Društva Naša djeca Poreč otvorila svoja vrata
Mladi volonteri pospremaju
Ljetni kamp Društva Naša djeca Poreč otvorio je jučer svoja vrata za 69 djece uz koju su na upoznavanje sa voditeljima, asistentima i volonterima te prozivku djece po dobnim skupinama došli i roditelji.
Zabavna ljetna baza je, kao i ranijih godina, smještena u bivšem Remontu, od kuda djeca idu na more ispod hotela Zagreb i Pical. U dva ih tjedna očekuju zanimljivi izleti, kreativne i sportske radionice, a ove godine svako je dijete dobilo narukvicu prijateljstva (zelena za one koji pohađaju prvu smjenu).
Predstavljenje tima za brigu o djeci
Kamp će trajati dva mjeseca – po dva tjedna u četiri smjene, a djeca su raspoređena u tri skupine u svakoj smjeni, ovisno o dobi. Smjene su popunjene sa 69 do 79 djece o kojoj će brinuti iskusni i educirani voditelji, asistenti te mladi volonteri i volonterke, koji su također prošli obuku. U prvoj smjeni grupu najmlađe djece vodi
Valentina Debelić
, asistira joj
Katarina Staničić
, a pomažu volonterke
Tina Nekić
i
Iva Barjaktarević
.
Srednju dobnu skupinu vodi
Igor Ostojić
, asistira mu
Marina Đulabić
, a pomaže već iskusna volonterka
Ellena Naperotić
.
Najstariju skupinu djece i ove godine vodi
Goran Poropat
, dok mu asistiraju
Flora Franjul
i volonter
Leo Bubičić
koji je odrastao u Zabavnoj ljetnoj bazi.
Prozivka
Nedjeljno nevrijeme pomutilo je organizatorima veselje dobrog početka, jer je nakon dvorište nakon oluje trebalo ponovno čistiti, a valjalo je izbaciti i vodu koja je kroz vrata prodrla u prostorije.
Djecu je, zahvaljujući trudu zaposlenih i volontera ipak dočekao spreman prostor. DND posebno pohvaljuje vrijedne mlade volontere Vilija , Timoteja i Lea koji su tjedan dana s velikim volonterom Goranom Prodanom i zaposlenima u DND-u pripremali prostor kampa. (DND/dp)
Voditelji, voditeljice, asistentice, volonteri i volonterske