Vižinada dobiva novu fasadu - kreće energetska obnova općinske zgrade

Lokalno
23.04.2025 18:00
Izvor: Općina Vižinada
kb
Izvor: Općina Vižinada
Projekt obnove zgrade općinske uprave u Vižinadi ušao je u novu fazu potpisivanjem ugovora za izradu energetski učinkovite fasade. Ugovor je u srijedu 23. travnja potpisao načelnik Marko Ferenac s direktorom tvrtke Bratanović fasade j.d.o.o. iz Umaga, Nerminom Bratanovićem.
Vrijednost radova koji će obuhvatiti upravni dio zgrade iznosi 55.188,75 eura s PDV-om. Tvrtka Bratanović fasade j.d.o.o. izabrana je kao najpovoljniji ponuđač prema kriterijima definiranima u javnom pozivu. Radovi bi trebali započeti odmah, a trajat će 45 kalendarskih dana.

Dugoročan projekt s višestrukom koristi

Više o temi

Vižinada

Energetika

Obnova zgrade općinske uprave u Vižinadi započela je još 2022. godine i odvija se u fazama. Do sada su obnovljeni postojeći prostori i dotrajali prvi kat, koji se godinama nije koristio. Uređen je prostor općinske arhive te dva poslovna prostora, koji su već iznajmljeni poduzetnicima. Izgradnjom stubišta omogućen im je zaseban ulaz, čime su ti prostori postali funkcionalni uredski sadržaji.
Iznajmljivanje prostora donijelo je dodatne prihode u lokalni proračun, a uz poboljšane uvjete rada općinskih službi, cijeli projekt smatra se značajnim korakom za zajednicu.

Fotogalerija

© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti