Višnjan: nova grupa u višnjanskoj ljetnoj školi znanosti počela sa radom
![1](https://www.parentium.com/content/articles/2004/07/7485/_930x620_crop_top-center_85_none/4172_1.jpg)
1
Večeras u 20:00 sati sa radom je započela nova grupa S3 škole pri višnjanskoj Zvjezdarnici.[slika1]Srazmjerno veliki broj voditelja na mali broj učesnika te nazivi tema odaju da se radi o vrlo kvalitetnom pristupu edukaciji onih koji će već sutra možda biti novi naraštaj znanstvenika, a posebno je zanimljiva pojava da je sama škola rasadnik onih koji u budućnosti postaju voditelji grupa i predavači.[slika2]Teme ovog kampa koji je večeras otvoren pred dormitorijem su sljedeće (u zagradama su generalije voditelja grupa):
Što je S 3 ?
To je vrlo zabavna stvar ukoliko volite znanost. Također je vrlo korisna stvar ukoliko kanite krenuti na sveučilište i studirati znanost.
Obično se u školi nauče osnovni koncepti znanosti, o kiselinama u kemiji, o struji u fizici ili o genima u biologiji. To su stvari sasvim sigurno važne za vaše obrazovanje, no nedostaje im bitan dio - znanstvena metoda.
Kako postavljamo pitanja o prirodnim pojavama? Kako ih rješavamo? I kako možete biti sigurni u ono što ste otkrili?
S3 je mjesto gdje to možete naučiti. Sukladno uvjerenju da je najbolje učiti vježbanjem i na primjerima, učesnici ovog kampa smješteni su u ulogu znanstvenika. Oni rade na vrlo određenim temama sa voditeljem projekta i nekoliko drugih sudionika.
Više detalja o školi doznajte na linku ispod ovog članka (engleski jezik).