Valamar sa Sportskom zajednicom i Gradom Porečom potpisao sporazum o korištenju novih bazena u zoni Pical

Lokalno
17.02.2020 11:36
D. Požarić
Vizualizacija unutarnjeg bazena
Vizualizacija unutarnjeg bazena
Valamar Riviera, Sportska zajednica Grada Poreča i Grad Poreč potpisali su sporazum kojim ovaj porečki hotelijer omogućuje građanima Poreča i sportskim klubovima korištenje budućih bazenskih kapaciteta u novoj Zoni Pical. Gradu i Sportskoj zajednici stavljaju se na raspolaganje veliki unutarnji bazen i vanjski plimni bazen u sklopu budućeg Pinea Hotela u zoni Pical. Tako će Grad Poreč s dovršetkom investicije 2021. godine dobiti značajno kvalitetnije uvjete za rad sportskih klubova i rekreaciju građanstva. Veliki unutarnji bazen bit će dug 25 metara s pet plivačkih staza, dok će vanjski plimni bazen imati duljinu od 50 metara.
Kroz ovu suradnju Grada, Sportske zajednice i Valamara građani će imati mogućnost koristiti bazen, na čemu zahvaljujemo. Svjesni smo važnosti ovakve sportske infrastrukture za brojne rekreativce i sportaše te ćemo je uvrstiti u svoj plan investicija, naravno, po rješavanju prioritetnih infrastrukturnih projekata poput izgradnje vrtića, uređenja rive, prometnica ili subvencioniranja stanovanja “, izjavio je gradonačelnik Poreča, Loris Peršurić .
Vizualizacija vanjskog bazena
Vizualizacija vanjskog bazena
Sporazumom o korištenju sportskog bazena u hotelu Pinea naši sportaši plivači i vaterpolisti imat će priliku kvalitetnije trenirati tijekom cijele godine u našem Gradu te stoga očekujemo povećanje interesa djece i mladeži za aktivnim bavljenjem navedenim sportovima. Poboljšanje uvjeta treninga rezultirat će zasigurno i ostvarivanjem boljih sportskih rezultata. Svakako, stvaraju se nove mogućnosti i za rekreativnim bavljenjem vodenim sportovima. Iznimno nam je drago što se nastavlja uspješna suradnja s tvrtkom Valamar Riviera d.d. koja već duže vrijeme prati sportske aktivnosti i uspjehe naših klubova članica i sportaša “, istaknuo je Alfredo Mendiković , predsjednik Sportske zajednice Grada Poreča.
 „ Izgradnjom hotela Pinea u novoj zoni Pical, Poreč po prvi puta dobiva veliki unutarnji sportski bazen s pet staza koji će biti otvoren cijele godine i kao takav će imati posebnu važnost za sportaše i rekreativce, kao i za građanstvo. Drago nam je što ćemo vrhunskim sportašima osigurati još bolje uvjete za treninge vodenih sportova “, izjavio je Andrea Štifanić , direktor sektora upravljanja imovinom i općih poslova Valamar Riviere.
 (PR/dp)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti