Umag: Gradi se brana s nasipom

Istra
23.09.2010 00:00
D. Požarić
Bageri su u četvrtak užurbano kopali zaštitni nasip
Bageri su u četvrtak užurbano kopali zaštitni nasip
Kako je najavljeno, u četvrtak su se u umaškom naselju Komunela pojavili bageri i užurbano počeli kopati kanal za podizanje brane s nasipom.
Taj dio Umaga, proteklog vikenda teško pogođenog vodenom stihijom, najteže je stradao, pa je važno poduzeti hitne mjere da bi se građani i njihova imovina zaštitili od sljedećih kiša, koja su, nažalost, najavljene već za petak, ali i za cijeli vikend.
Neslužbeno smo doznali da je to projekt Hrvatskih voda, što su u buzetskoj ispostavi te državne tvrtke potvrdili, dodavši da su njihovi voditelji i direktori, zajedno s onima iz vodnogospodarskog odjela Hrvatskih voda iz Rijeke, na terenu u Umagu.
Na poslani upit elektronskom poštom u kojem smo tražili detaljne informacije što se točno radi, do kada će posao biti dovršen i je li to trajno rješenje, tijekom dana nismo dobili odgovor. (T. K.)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti