U Društvu invalida Poreč obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom
1
Prigodnim je domjenkom u Društvu invalida Poreč kojem su osim šezdesetak članova društva prisustvovali volonteri, brojni gosti i predstavnici Grada obilježen je Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Druženje su upotpunili zamjenica gradonačelnika
Nataša Basanić Čuš
, pročelnica gradskog upravnog odjela za društvene djelatnosti, socijalnu skrbi i zdravstvenu zaštitu
Vesna Kordić
, savjetnica u odjelu
Tihana Mikulčić
,
Manuela Krepčić
,
dr. Dolores Ghersinich
i drugi gosti.
Predsjednik Društva
Slavko Pušić
istaknuo je u prigodnom govoru dobrodošlice kako je Glavna skupština ujedinjenih naroda usvojila rezoluciju kojom se 3. prosinca proglašava Međunarodnim danom osoba s invaliditetom s ciljem postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava te ravnopravnog sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu.
Pušić je sve članove pozvao da se uključe u rad radionica koje Društvo provodi uz stručno vodstvo: informatičku radionicu sa početnom ili naprednom grupom, psihosocijalnu radionicu individualno ili grupnom terapijom, kreativnoj radionici ili timu koji radi na osmišljavanju projekata za prijavu na razne natječaje.
-Nemoguće je u ovako kratkom vremenu reći sve što smo odradili u ovoj godini, ali ću naglasiti ono što trenutno provodimo. Tijekom prosinca imamo "Dane otvorenih vrata DiP-a" uz prigodnu prodaju radova sa kreativne radionice naših članova, priprema za Božićnu bajku i podjela božićnih darova za naše članove osigurana od strane grada Poreča, rekao je predsjednik društva porečkih invalida, spomenuvši i novogodišnju lutriju sa bogatim nagradama kojoj je cilj prikupljanje sredstava za nabavku prilagođenog vozila.
-Svjesni smo da jednom akcijom to nećemo ostvariti, ali sve buduće akcije kroz narednu godinu provodit ćemo sa cilje nabave kombija, zaključio je Pušić zahvalivši gradonačelniku koji je sa svojim užim timom kupio 50 srećki i poklonio ih članovima Društva sa željom da ih danas uruče prisutnim članovima. Pozvao je sve prijatelje da se uključe u akciju i kupe srećke ili pomognu u njihovoj prodaji koja će trajati do pred kraj mjeseca prosinca.
-Danas smo ovdje da se družimo, upoznamo i ohrabrimo jedni druge, da zaboravimo na naše svakodnevne probleme i pošaljimo snažnu poruku ljudima oko nas, da nas prihvate kao sebi ravne u svakodnevnom životu jer je svaki čovjek jednako vrijedan, rekla je dogradonačelnica Nataša Basanić Čuš, prva predsjednica društva, zahvalivši velikom odazivu na domjenak i podsjetivši kako je udruga svojim radom i kvalitetom dostigla nivo europskih udruga te pohvalila rad predsjedništva i svih volontera, kao i svih bivših predsjednika.
Dani otvorenih vrata uz prigodnu prodaju
Porečki invalidi pozivaju na dane otvorenih vrata u svojim prostorijama na adresi Vukovarska 9, svakim radnim danom od 9 do 13 sati. Vrata Društva bit će otvorena tijekom cijelog prosinca, a moći ćete pogledati izložbu radova koje su izradili članovi na kreativnim radionicama. Kupnjom prigodnih božićnih i novogodišnjih čestitki i radova pomoći ćete rad Društva.