Turizam u Kašteliru i dalje raste, jedan od ciljeva ulazak u turistički klaster Riviera Poreč
Zgrada Općine Kaštelir-Labinci
Predsjednik
Enio Jugovac
i voditeljica Turističke zajednice Kaštelir Labinci dr.sc.
Romina Sinosich
na nedavnoj su Skupštini TZ-a prisutne članove izvijestili o ostvarenim rezultatima za 2019. godinu. Ostvareno je 17% više noćenja i 21% više dolazaka u odnosu na prošlu godinu, a pohvale su izrečene i ciklusu manifestacija Ljeto u Kašteliru.
Sinosich je članove Skupštine upoznala s programom rada za 2020. godinu, posebno naglasivši važnost ulaska općine u turistički klaster Riviera Poreč. Program je na kraju prihvaćen.
Istaknuta je odlična suradnja s novim Bike centrom Via Tempora, te plan da se do proljeća uredi kaštelirska bike/trekking staza. U planu je također preuređenje, odnosno adekvatna valorizacija Etno muzeja.
Dio sjednice bio je posvećen i nedavno usvojenoj Strategiji razvoja turizma općine 2019. – 2025. godine, sukladno kojoj su određene osnovne smjernice turističkog kretanja.
Nastavlja se odlična suradnja s Općinom, naročito kad su u pitanju logistička potpora i poslovi unapređenja uvjeta boravka gostiju te unapređenju turističke infrastrukture, kao i unapređenje
outdoor
aktivnosti, koje će biti usklađene u klasterskoj suradnji Riviera Poreč.
Sinosich je članove Skupštine detaljno upoznala s novom zakonskom regulativom vezanom uz turističke zajednice i rekla da će, sukladno novom pravilniku o turističkoj pristojbi, prihod od boravišne pristojbe u narednoj godini biti uvećan za 40%.
U tijeku je i realizacija nove arhive fotografija Općine te web stranice turističke zajednice. (dp)