Tajne, misteriji i knjige: Hrvoje Kovačević oduševio porečke petaše u Osnovnoj školi Finida
Izvor:
Gradska knjižnica Poreč
Ponedjeljak je za učenike petih razreda OŠ Finida bio sve samo ne običan. Porečki petaši sudjelovali su na književnom susretu s Hrvojem Kovačevićem, jednim od najčitanijih hrvatskih autora za djecu i mlade.
Gostovanje je održano na jednom od stajališta porečkog bibliokombija, a organizirala ga je Gradska knjižnica Poreč u sklopu projekta "Razvoj publike - Putevima knjižnice na kotačima", koji sufinancira Ministarstvo kulture i medija RH. Cilj projekta je približiti knjigu i čitanje djeci kroz književne susrete i druženja s poznatim hrvatskim autorima.
Tajne, pustolovine i puno pitanja
Susret je protekao u opuštenoj i veseloj atmosferi, uz mnogo pitanja znatiželjnih učenika. Hrvoje Kovačević porečkim je školarcima već dobro poznat po romanima poput "Tajna Stubičkih Toplica", "Tajna ribljeg oka", "Tajna mačje šape" i "Tajna graditelja straha". Ovoga puta posebno im je predstavio nastavak svojeg pustolovnog serijala "Čuvari tajne i baba Oka".
Autor je na pitanja učenika odgovarao u svojem prepoznatljivom stilu - pomalo tajnovito, bez otkrivanja svih odgovora, potičući ih da ih sami pronađu u knjigama.
- Kada djeca gledaju film, predstavu, igraju igrice, kada se druže s ekranima, svugdje ih prati slika i riječ, zvuk. Knjiga je ona koja otvara njihovu maštu. Mi autori stavljamo na papir slova, riječi, rečenice i priču, a naši su čitatelji oni koji naše likove oživljavaju upravo svojom maštom, rekao je Hrvoje Kovačević.
Pohvalio je i rad Gradske knjižnice Poreč te bibliobusne službe koja knjige približava svim generacijama.


