Sutra akcija pojačane kontrole brzine kretanja vozila

Istra
20.05.2013 15:40
B.Ž.
1
1
Kako bi se povećala sigurnost u cestovnom prometu i smanjilo stradavanje vozača i ostalih sudionika u prometu, sutra će se od 15 do 19 sati, na području Policijske postaje Poreč i Policijske postaje Pazin provesti prometna akcija ''Kontrola brzine kretanja vozila''.
Za vrijeme trajanja akcije policijski službenici pojačano će kontrolirati brzinu kretanja vozila, i to na državnim cestama D48 ( Baderna-Pazin ) i D302 ( Poreč-Baderna ) te na županijskim cestama ŽC5002 ( Poreč-Tar-Antenal ) i 5042 ( Kukci-Višnjan ).
Prekoračenje brzine kretanja vozila je prekršaj zbog kojeg se najčešće događaju prometne nesreće s teškim posljedicama. Policijski službenici stoga će na najugroženijim mjestima na cesti svojom nazočnošću, upozorenjima, zapovijedima, uputama i savjetima te primjenom tehničkih sredstava utjecati na pravilno i zakonito ponašanje sudionika u prometu i na poštivanje prometnih pravila.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti