Stolni tenis: Mateja Pršurić treća kadetkinja regije
1
Jučer je u Domu sportova u Puli u organizaciji istoimenog kluba održano pojedinačno prvenstvo kadeta i kadetkinja Primorsko-istarsko-goranske regije u stolnom tenisu koje je okupilo preko 30 stolnotenisača i stolnotenisačica iz Brovinja, Višnjana, Umaga, Nove Vasi, Svetog Lovreča, otoka Krka, Poreča i Pule.
U konkurenciji kadetkinja Mateja Pršurić nije uspjela opravdati ulogu druge nositeljice turnira „kiksom“ u polufinalu protiv izvrsne Sare Dvorsky (Žstk Pula) od koje je izgubila sa 3-0, iako je skupinu prošla kao prvoplasirana sa dvije pobjede protiv Šimičić (Stk Poreč) i Stern-Racan (Žstk Pula) sa po 3-0, a u četvrtfinalu također pobjedom 3-0 protiv mlade i perspektivne Marije Ašćić (Stk Poreč).
U borbi za 3. mjesto prikupila je snage i motiva te pobijedila Andreu Kunu (Žstk Pula) sa 3-1.
Suzana Tramošljanin je skupinu prošla kao drugoplasirana da bi u četvrtfinalu izgubila od Andreje Kuna (Žstk Pula) sa 3-0. U kasnijem razigravanju Tramošljanin je ostvarila još dvije pobjede i zauzela 5. mjesto.
U konkurenciji kadeta je Nikola Glavočević (Stk Sv.Lovreč) skupinu prošao kao drugoplasirani sa dvije pobjede i porazom, da bi u osmini finala bio zaustavljen rezultatom 3-0 od kasnijeg finalista Afana Ališića. U kasnijem razigravanju za plasman Nikola Glavočević ostvario je tri pobjede i zauzeo 9. mjesto.
