Stari samanj pod kaštelom ovog vikenda u Vrsaru
Stari samanj pod kaštelom
U petak, 9. i subotu, 11. lipnja na trgu ispred župne crkve i ulicama u starogradskoj jezgri Vrsara bit će održan 12. Stari samanj pod kaštelom. Za vrijeme trajanja sajma vrsarskim će starim gradom zavladati ugođaj života iz doba Vrsarske grofovije.
Započet će u petak u 18 sati kada će trgom ispred crkve sv. Martina i vrsarskog kaštela te okolnim ulicama posjetitelji moći obići štandove s istarskim autohtonim proizvodima i suvenirima obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva, domaćih radinosti i obrta.
Za bogatu gastronomsku ponudu autohtonih istarskih jela i domaćih istarskih vina pobrinut će se lokalni ugostitelji. Tijekom večeri bit će održan glazbeni program vođen bendovima "Tu i tamo" i Bambus, a program će obogatit nastup ženskog zbora "Mendule". Najmlađi posjetitelji sajma moći će se zabaviti u dječjem kutku i radionicama starih igara.
Glumci Istra Inspirita će u petak u 19 sati svojom scenskom izvedbom temeljenom na povijesnom statutu "Statuti et Ordini nel Castello di Orsera" oživjeti način življenja u Vrsaru u XVII. stoljeću, odnosno u 1609. godini kada je izdan prvi Vrsarski statut.
U subotu, 10. lipnja svi će posjetitelji moći uživati u nastupu grupe Anelidi i benda "Tu i tamo". Program će obogatiti nastup Folklornog društva Pazin i ulični zabavljači "I brutti".





