Snimao je, vezao za volan i prijetio ubojstvom
1
Općinsko državno odvjetništvo u Pazinu ispitalo je i naložilo pritvor za 67-godišnjeg muškarca zbog osnovane sumnje da je počinio kaznena djela protupravnog oduzimanja slobode, neovlaštenog snimanja, nametljivog ponašanja i prijetnje, izvijestio je DORH.
Postoji osnovana sumnja da je muškarac početkom prosinca 2021. godine i 6. siječnja 2022. na području Istre 22-godišnju djevojku vezao za volan vozila i prijetio joj ubojstvom, a u jednom je trenutku izvadio i pištolj.
Navodno je tijekom studenog i prosinca 2021. godine neovlašteno snimao i slikao u stanu u kojem stanuje.
Kad mu je rekla da s njim više ne želi ništa imati, dolazio bi do njenog stana i njenog radnog mjesta te ju je učestalo zvao i slao joj poruke.
Županijski sud u Puli je 11. siječnja 2022. prihvatio prijedlog DO te osumnjičeniku odredio istražni zatvor, objavio je DORH. (dp)