Snimao djecu kod tobogana pa bježao zaštitarima

Crna kronika
20.08.2021 13:10
Foto: PUI
Foto: PUI
Rovinjska policija je utvrdila sumnju da je 42-godišnji slovački državljanin počinio kazneno djelo iskorištavanje djece za pornografiju.
U srijedu, 18. kolovoza, oko 13.30 sati, gosti jednog naturističkog kampa primijetili su muškarca koji se ponašao čudno u blizini djece kod vodenog tobogana. Naime, muškarac je usmjeravao ručni sat prema djeci i spuštao se s njima toboganom, a kada mu je prišao zaštitar kojeg su pozvali gosti kampa, muškarac je počeo bježati. Zaštitari su ga ubrzo zaustavili i zadržali do dolaska policije, koji su muškarca uhitili i priveli.
Muškarac je policiji dao lažne podatke i predstavio se kao mađarski državljanin, no provjerama je utvrđeno je kako je riječ o 42-godišnjem slovačkom državljaninu.
Za sat koji je muškarac imao na ruci utvrđeno je kako ima integriranu kameru te je policija pronašla inkriminirajući sadržaj, a temeljem naloga suda obavljena je pretraga šatora i vozila osumnjičenog gdje su pronađena su još dva sata, dvije podvodne kamere, dva tableta, sedam USB stick-ova, vanjski tvrdi disk, mobitel. Pronađeni predmeti su oduzeti te će se pregledati njihov sadržaj.
Osumnjičeni je po dovršetku istrage, jučer u večernjim satima, priveden u pritvorsku jedinicu PU istarske. (ls)
© 2003 - 2025 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti