Skidao križeve s dječjih grobova

Istra
30.09.2010 00:00
D. Požarić
Križ koji je Giuliano Bubola izradio i postavio ispred kuće Lorize Tuljak, u prijevodu 'Lorizino privatno vlasništvo'
Križ koji je Giuliano Bubola izradio i postavio ispred kuće Lorize Tuljak, u prijevodu 'Lorizino privatno vlasništvo'
Više od 60 mještana i vikendaša iz Kučibrega i Merišća pokraj Buja potpisalo je peticiju protiv sumještanina Giuliana Bubole zbog fizičkih napada te krajnje morbidnog uznemiravanja - Bubola je, naime, skidao bijele križeve s dječjih grobova i premještao ih mještanima pred kuće!
Loriza Tuljak iz Kučibrega, prva susjeda Bubole, kaže da joj se život pretvorio u pakao. Križeve je Bubola stavio pored njene kuće, a usto se i gotovo svakodnevno s njom verbalno sukobljava.
U peticiji, predanoj Gradu Bujama, piše i da je nekoliko mještana više puta prijavilo Bubolu policiji, državnom odvjetništvu i sudu, no niti jedan postupak nije urodio plodom. Policija je protiv Bubole zaprimila sedam prijava - jedna je potaknula pokretanje kaznene prijave, a šest ih je odbačeno kao neosnovano.
Mještani drže da je nedopustivo da ih jedna osoba sustavno maltretira i uznemiruje.
Drugi susjed Mario Bubola ispričao nam je i pokazao na koji je način Giuliano u jednom od brojnih ispada prijetio i vikao na Tuljak, mašući velikom granom u prolazu između dviju kuća. Više mještana pak naglašava da je Giuliano postupno počeo uzurpirati javno dobro. To potvrđuje i Loriza Tuljak.
Mario Bubola pokazuje kako je Giuliano mahao i prijetio granom u jednom od svojih brojnih ispada
Mario Bubola pokazuje kako je Giuliano mahao i prijetio granom u jednom od svojih brojnih ispada
- Čovjek ima novca i kupuje puno nekretnina, no to mu ne daje za pravo da koristi javne površine kao svoje i da terorizira sve mještane svojim prijetnjama. Na krov kuće je postavio križ, a na prozor figuricu vraga s natpisom: "Čekam te!" na talijanskom jeziku. Taj je natpis skinuo tek kada mu je to policija naredila, veli Tuljak.
- Vikao mi je i prijetio više puta, ostavio ispred kuće puno križeva. Rekao mi je da će mi iskopati grob pored kuće te ću moći gledati u njega. Bojim se izaći iz kuće, jednostavno ne možemo više, kaže Tuljak.
Sličan se scenarij odigrava i u Merišću, udaljenom desetak kilometara od Kučibrega, gdje Bubola također ima kuću. Tamo je pred više osoba izjavio: "Ili milom ili silom dominirat ću selom te postaviti kapiju na početku i kraju sela, želim sve".
Ogorčeni mještani u peticiji navode da je Giuliano verbalno prijetio smrću čak i djelatnicima jednog građevinskog poduzeća iz Plovanije, i to tijekom izvođenja radova na drugim kućama u okolici Momjana.
Tabla na ulazu u Bubolin posjed: 'Zavist i ljubomora su ružna bolest'
Tabla na ulazu u Bubolin posjed: 'Zavist i ljubomora su ružna bolest'
Pokušali smo razgovarati s Bubolom, ali nismo ga pronašli ni u jednoj od njegovih kuća u Kučibregu i Merišću. Jedan nam je mještanin ispričao da je Bubola povratnik iz Amerike te da kad nekome prijeti voli naglašavati da je bio u ratu u Vijetnamu.
Usto, tvrdi da se Bubola ponaša kao potpuni luđak. Mještani ga se boje te su se pored brojnih prijava odlučili i na potpisivanje peticije, sve s ciljem da im se napokon vrati nekadašnji mir. (Napisao i snimio Mateo SARDELIN)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti