Rukomet: Protiv Rudara obraniti domaći teren!
Protiv Rudara obraniti domaći teren!
Autor:
RK Poreč
Porečke rukometaše večeras čeka novi susret u Premijer ligi. U Velog Jožu u okviru šestog kola stiže Rudar iz Ruda. Utakmica je na rasporedu u 19 sati, uz prijenos na YouTube kanalu HRS-a.
U prethodnom kolu na teškom gostovanju u Metkoviću Poreč nije bio onaj pravi, kakvog smo gledali protiv Spačve, Nexea, KTC-a i Dubrave. Greške u napadu stvorile su Metkoviću mogućnost da stigne do lakih pogodaka iz kontre i polukontre, ali je ipak pozitivno je izdanje obrane u većem dijelu susreta učinilo da domaćin nije mogao ništa protiv pune i dobro posložene zone.
Trener Ilija Lovrinović imao je tjedan dana vremena za popravak grešaka te je s igračima odlučan da se Poreč vrati pobjedama i nastavi prema svom cilju, a to je Liga za prvaka. Do kraja regularnog dijela sezone još je osam kola, što daje dovoljno vremena za ostvarenje ciljeva, među kojima je prvi obraniti domaći teren. -U Poreču su redom padali Spačva, KTC i Dubrava i naši će igrači dati sve od sebe da na taj popis stave i Rude, kažu u klubu.
Iako je iza Rudara samo jedan pobjeda, ona protiv Ribola Kaštele iz trećeg kola, ne treba misliti da će biti lako. Rudar je u prethodnom kolu protiv Nexea poražen s tek četiri razlike uz Jakova Neralića koji je trenutno drugi najbolji strijelac lige.
Protivnik Poreča je u sezonu 2023./24. ušao s tek pokojom promjenom, dok je kostur momčad ostao isti. Nema Andreja Trčka i Matije Kuhara koji su završili profesionalne karijere, dok su Vid Starčević i Fran Suban sreću potražili u novoj sredini. Stigli su tek mladi Antun Šarić, Petar Lencović i Andro Lopac.
-Nakon poraza u Metkoviću napravili smo analizu i kroz ovaj tjedan greške pokušali ispraviti kako bi spremni dočekali Rudara. Nadam se da ćemo odreagirati dobro i vratiti se na pobjedničke staze. Rudar je kvalitetan protivnik s ekipom koja je već dugo godina zajedno, rekao je uoči utakmice porečki strateg Lovrinović.
Matija Car pozvao je sve navijače da dođu u Veli Jože i podrže jedinog istarskog prvoligaša u borbi protiv Rudara. -Čeka nas novi izazov protiv dobre momčadi Rudara. Trenirali smo odlično cijeli tjedan i nakon poraza u Metkoviću želimo ponovno ući u pozitivan niz. Spremni smo pokazati dobru igru i uvjeren sam kako ćemo uz naše navijače doći do nova dva boda.
Poreč i Rudar po prvi puta su se susreli u sezoni 2016./17. i od tada odigrali osam utakmica. Pet puta slavio je Poreč, jednom Rudar, dok su dva susreta završila bez pobjednika. Jedini poraz od Rudara porečki rukometaši doživjeli su 2017. kada su na domaćem terenu Rude slavile 30:27.