Rukomet: NEXE sigurno do bodova protiv neopterećenih Porečana

Sport
20.05.2018 09:43
D. Požarić
Matija Rađaković bio je najbolji strijelac u redovima Porečana (foto: arhiva)
1:0 na semaforu nakon pogotka Vedrana Mataije na početku sinoćnje utakmice RK Poreča protiv favorita NEXE-a bilo je jedino vodstvo Porečana do posljednjeg sučevog zvižduka, a gosti iz Našica rutinirano su došli do pobjede visokim rezultatom 28:17.
Kako je već i sam ulazak u Ligu za prvaka ove godine za njih više nego dobar rezultat, porečki su rukometaši utakmicu odigrali bez pritiska. Do poluvremena su, prvenstveno zahvaljujući zgodicima Matije Rađakovića, uspijevali održavati kakav-takav priključak. No, gosti već polovinom drugog poluvremena pobjegli na nedostižnih plus 8 i tako odredili pobjednika.
Najbolji strijelci u redovima Porečana bili su Rađaković (7) i Perić (4), kod gostiju Leban (6) i Barišić-Jaman (5). Vratar Poreča Moreno Car obranio je 11 udaraca na svoj gol.
Večeras igraju još Dubrava i Varaždin te Spačva i PPD Zagreb, a do kraja su ostala još dva kola. 26. svibnja Poreč dočekuje Spačvu, dok posljednje kolo 2. lipnja igra u gostima kod Dubrave.[/sivac] [sivac]Večeras igraju još Dubrava i Varaždin te Spačva i PPD Zagreb, a do kraja su ostala još dva kola. 26. svibnja Poreč dočekuje Spačvu, dok posljednje kolo 2. lipnja igra u gostima kod Dubrave.