Redovna izborna godišnja skupština Istarskog stolnoteniskog saveza
Nagrađeni STSIŽ
Redovna izborna godišnja skupština Istarskog stolnoteniskog saveza koja je održana u Sportskom centru „Veli Jože“ u Poreču okupila je 27 delegata iz Pazina, STK Pule, ŽSTK Pula, Umaga, Poreča, Višnjana, Nove Vasi, Svetog Lovreča, Novigrada, Brovinja, Tara, Vrsara, Fažane i Kanfanara. Iz izvještaja tajnika saveza Ante Sankovića konstatirano je da je savez radio na unapređenju stolnog tenisa mladih, a i seniorskih ekipa koje su u svim ligama Hrvatske. STK i ŽSTK Pula nalaze se u premijer ligi, STK Vrsar i STK Maestral-Umag u 1. Hrvatskoj ligi, a STK Poreč, Novigrad, Višnjan, Nova Vas u 2. HL.
Nekoliko mladih kadeta i kadetkinja, juniora i juniorki iz STK Pule, Poreča, Svetog Lovreča, Umaga i Brovinja zauzimaju na rang listama HSTS zapažana mjesta. Dorina Srebrnjak iz STK Pula igra za reprezentaciju Hrvatske. GSTK Poreč organizator je jednog od najpoznatijih turnira već više od 10 godina. Desetak licenciranih trenera garancija je za blistavu budućnost istarskog stolnog tenisa. Predsjednik saveza, trener Stjepan Lukačić u svom osvrtu na rad saveza napomenuo je da će biti zadovoljan tek kada budu još osnovani klubovi u Rovinju, Buzetu, Bujama, Vodnjanu i još nekim većim gradovima Istre. Napomenuo je kako je GSTK Poreč započeo novu stranicu aktivnosti jer je bio jedan od najaktivnijih klubova u Hrvatskoj. Poreština s Novigradom ima 9 registriranih klubova i najrazvijenije je područje, a na Skupštini su primljeni i novi klubovi STK Pazin, STK Kanfanar i STK „Val Shark“ - Fažana.
Izvršni odbor je proglasio i najuspješnije za 2013. godinu. Za žensku stolnotenisku nadu izabrana je Mija Radosavljević, STK Višnjan, za mušku nadu Dario Jurišić, STK Brovinje, za najuspješniju stolnotenisačicu i stolnotenisača izabrani su Dina Pervan i Ivan Slavić, Pula, kao i ženska i muška ekipa ŽSTK i STK Pula, a za najuspješnijeg trenera Bogdan Đekić STK Pula. Ante Sanković primio je plaketu za najuspješnijeg stolnoteniskog radnika, a Izvršni odbor predao mu je plaketu i za dugogodišnji rad na unapređenju stolnog tenisa kao predsjednik i tajnik u savezu. Za životno djelo posmrtno nagrađen je Dean Šešelja, STK Pula.
Sa izmjenama Statuta izabrano je novo rukovodstvo saveza. Za predsjednika je izabran Branko Jakovetić, za dopredsjediknika Igor Dobrić, a za tajnika Stjepan Lukačić. Članovi Izvršnog odbora su pored predsjednika, dopredsjednika i tajnika još Bogdan Đekić i Ante Sanković.
