Puna vala velikih jedrilica, pune ulice baroknih dama i gospode

1
Velika regata krstaša uljepšala je događajima već ionako vrlo bogat protekli vikend u Poreču, pa nitko nije mogao ne primijetiti Peškeru punu velikih jedrilica. Jedriličarski klub Horizont je, naime, organizirao veliku rekreacijsku regatu krstaša Porečki Delfin -2015., na kojoj je sudjelovalo čak stotinjak sudionika sa 15 jedrilica iz Slovenije i Hrvatske.

2
Ulice ispunjene Giostrantima i tunolovci na rivi jako su razveselili goste regate koji su se u petak najprije okupili na rivi kako bi obavili prijave za subotnju regatu. Nakon toga mogli su uživati u degustiranju friške tune uz barokni program na gradskim ulicama, a naposlijetku i u vatrometu. Već dobro raspoloženi jedriličari nastavili su druženje uz glazbu i jedriličarske priče u prostorijama kluba.

3
Idućeg dana okupljanje jedriličara počelo je u jutarnjim satima, da bi se, po idealnim uvjetima i dobro raspoloženi, oko 12:30 sati otisnuli na pučinu, odradivši pritom dva prekrasna plova od Materade do Plave lagune. Vizura razvijenih jedara u porečkom akvatoriju zasigurno je oduševila mnogobrojne goste kojih su ulice bile pune, ali zacijelo još i više same sudionike regate koji su svoj plov završili u 17 sati. Druženje su nastavili uz glazbu u prostorijama kluba, gdje su svima uručene diplome za osvojeno prvo mjesto. Razloga za feštu do jutra nije nedostajalo, kažu Horizontovci. (dp)

4

5