„Psalmi” - Veliki glazbeni projekt porečkog glazbenika Danijela Damjanovića

Mozaik
02.04.2022 07:19
D. Požarić
Psalmi
Psalmi
Autor: Danijel Damjanović/Youtube
Gitarist i glazbeni autor Danijel Damjanović iz Poreča započeo je veliki glazbeni projekt pod nazivom "Psalmi". U njemu će, rekao nam je, uglazbiti i producirati 21 biblijski Psalam, a tekstovi će biti adaptirani iz hrvatskog prijevoda. Na albumu će se pojaviti i gostujući autori Davor Terzić i Bruno Krajcar , dok je koproducent albuma prof. Haris Brković .
Danijel Damjanović član je grupe Kultura, dobitnice nagrade "Porin" 1999. godine, a nastupao je i kao član Poklona koji je stvarao glazbu kršćanske tematike i nekoliko puta bila nagrađivan na Uskrsfestu. Grupa je poznata po pjesmama "Moj me otac daruje", "To je on" i "Kap jedna mala".
[yt url="https://www.youtube.com/watch?v=GArNf8-Evtg"]
-Na albumu će se pojaviti i razni gostujući pjevači poput vlč. Josipa Mašine i pjevačica grupe Poklon Anđele Jeličić i Kristine Jurman , ali i drugi pjevači, koji će svojom interpretacijom obogatiti pjesmu i pridonijeti raznolikosti albuma, rekao je Damjanović za Parentium.
Album će izaći na proljeće 2023. godine, a prvi singl je kompozicija "Bože moj zašto si me ostavio", koja govori o pet slika žalosnih otajstava krunice u kombinaciji s prilagođenim tekstom Psalma 22. Naslov pjesme su, zapravo, Isusove riječi na križu iz Matejevog i Markovog evanđelja, kao i početak samog Psalma 22.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti