Prijevara u Istraturistu: Talijan imao pomoć iznutra?
Hotel Sol Garden
PULA - Talijanski državljanin (45) iz Bolzana Giovanni Liga je prekjučer nakon saslušanja kod istražnog sudca zadržan u pulskom Istražnom centru na 48 sati zbog osnovane sumnje da je počinio kazneno djelo prijevare na štetu umaškog Istraturista, doznajemo od glasnogovornika suda.
Naime, Liga je tijekom turističke sezone od lipnja do polovice rujna putem svoje turističke agencije dovodio veće grupe talijanskih turista na ljetovanje u Istraturistove hotele Sol Garden i Sol Aurora. Potpisivanjem ugovora za aranžmane s Istraturistom prikazao je lažno financijsko stanje pa je time prevario i ostao dužan umaškom hotelijeru 1,4 milijuna kuna.
Policija nije priopćila više detalja o prijevari, a poznavatelji poslovanja tvrde da je u njoj moralo sudjelovati više osoba. Naime, radi se o velikoj svoti novca i dužem vremenskom razdoblju pa je moguće da je Talijana pokrivao netko »iznutra«. Za sada uprava »u interesu istrage« šuti, a pod lupom krim-inspektora sigurno su i neki visoko pozicionirani rukovodioci. Zato nije neobično da je poduzećem zavladala sumorna, komatozna atmosfera.
M. S.