Predavanje o kolesterolu u Domu za starije i nemoćne Poreč
Sa predavanja dr. Vesne Janko Radovan o zdravom životu
Serija predavanja dr. Vesne Janko Radovan o zdravom životu nastavljena je danas za polaznice programa „Medicinska rekreacija za starije“ predavanjem o zdravoj prehrani te upoznavanjem s prehrambenim vodičem kod povišene razine kolesterola i triglicerida.
Kardiovaskularne bolesti danas su vodeći uzrok smrtnosti i kroničnih obolijevanja u populaciji, a za njihovu učinkovitu prevenciju vrlo je važna zdrava prehrana u svim životnim dobima, posebno u starijoj.
Dr. Janko Radovan je istaknula koja se hrana preporučuje, a koju treba izbjegavati ili joj ograničiti unos. Tradicionalna mediteranska i istarska prehrana putokaz su na koji bismo se način i danas trebali hraniti, izbjegavajući komercijalno proizvedenu hranu. Uslijedio je velik broj pitanja publike dobro upućene u pravila zdrave prehrane.
Predavanja će se nastaviti sljedeće srijede u 10 sati sa temom visoke razine šećera u krvi kao uzročniku brojnih bolesti.