Porečki Maximvsi nastupili u Varaždinu, Andrea Matić državna prvakinja na 60 metara

Sport
26.06.2018 06:56
D. Požarić
1
1
Pojedinačno državno prvenstvo u atletici za kadete, mlađe kadete, kadetkinje i mlađe kadetkinje održano je proteklog vikenda u Varaždinu, a na njemu je uz izvrsne vremenske uvjete svoje snage odmjerilo petstotinjak natjecatelja iz 43 atletska kluba.
Pala su i dva državna rekorda, pa je tako novi kadetski rekord na 60 m za jednu stotinku sekunde popravila Matea Čerina istrčavši 60 m u finalu za 7,74. Novi rekord na 200 m prepone za mlađe kadete istrčao je Marko Kušter u vremenu 28,32, popravivši stari rekord za 28 stotinki.
Porečki Maximvsi također su imali kvalitetne nastupe, a najbolja među njima bila je Andrea Matić koja se okitila dvjema medaljama.
Prvog dana natjecanja Andrea je nastupila u utrci na 60 metara i skoku u dalj. U polufinalnoj utrci istrčala je 8,21, što je bilo treće vrijeme ukupno, dovoljno sa plasman u dramatično finale u kojem je bila bolja od svojih protivnica i preko ciljne linije ušla prva sa vremenom 8,12, što je za stotinku slabije od njezinog najboljeg rezultata, postavljenog također u finalu na državnom prvenstvu u dvorani.
Time je Andrea potvrdila statuse državne prvakinje na 60 metara i najbrže djevojčice u Hrvatskoj u konkurenciji rođenih 2005. godine.
U skoku u dalj zauzela je solidno 14. mjesto preskočivši 4,60m, da bi je drugog dana natjecanja dočekala i utrka na 200 metara, u kojoj je kao jedna od favoritkinja postavljena u najbržu skupinu.
Uspjela je zauzeti odlično 2. mjesto istrčavši 27,36, nešto slabije od njenog najboljeg rezultata postavljenog prije 2 mjeseca na Kvarnerskoj ligi u Poreču.
Dobri su bili i drugi Maximvsi: Luca Vinkerlić je prvoga dana u skoku u vis zamalo ostao bez medalje, te se morao zadovoljiti ukupno 4. mjestom. Preskočio je 1,50m kao i trećeplasirani, ali presudio je broj pokušaja. U utrci na 60 metara zauzeo je ukupno 20. mjesto istrčavši za 8,80.
Drugoga dana bio je odličan i u utrci na 200 metara zauzeo ukupno 12. mjesto rezultatom 28,61, što je za čak 2 sekunde bolje od njegovog dosadašnjeg rezultata.
Matej Oplanić prvog je dana preskočio 1,65 što je bilo dovoljno za 4. mjesto, a 60 metara je istrčao za 8,20 i sa tim vremenom ostvario 23. mjesto ukupno. U utrci na 100 metara drugoga dana natjecanja bio je solidan sa vremenom 13,12, što je bilo ukupno 23. mjesto među kadetima.
Nora Mendica prvoga je dana otrčala 60 metara za 9,26 i zauzela 26. mjesto, a u skoku u dalj skočila 4,01, te tim rezultatom zauzela dvadeseto. Drugoga dana trčala je utrku na 100 metara i sa 15,03 zauzela 37. poziciju.
Toma Dadić i Mario Balde bili su također solidni u svojim nastupima. Toma je istrčao 60 metara za 8,38 (25. mjesto), 100 metara za 13,63 (27. mjesto), te 300 metara za 46,21 (17. mjesto)
Mario je imao slične rezultate te je 60 metara istrčao za 8,60 (26. mjesto), 100 metara za 14,13 (28. mjesto), te 300 metara za 46,83 (18. mjesto)
Treninzi Maximvsa nastavljaju se početkom kolovoza, nakon zasluženog odmora. (dp)