Porečki IDS sugrađankama dijelio cvijeće
1
Članovi porečkog IDS-a na čelu s predsjednikom podružnice
Adrianom Jakusom
danas su na gradskoj tržnici u Poreču prigodnom podjelom cvijeća obilježili Međunarodni dan žena – 8. mart. Uz čestitku za taj poseban dan u godini, poslali su i poruku da o položaju žena u društvu nije dovoljno ukazati jednom godišnje, već je o tome potrebno govoriti i raditi tijekom cijele godine.
-Simboličnim darivanjem cvijeća našim sugrađankama želimo podsjetiti na važnost žena u društvu, sa željom da ih se svaki dan još više poštuje – u obitelji, na radnom mjestu i u društvu općenito, rekao je Jakus istaknuvši da u Poreču jako dobro znamo koliko je važno poticati žensko poduzetništvo, ravnopravnost spolova i jednakost u društvu.
2
Podsjetio je i na to da se žene svakodnevno susreću s problemom nejednakosti s muškarcima kad su plaće u pitanju. –Čvrsto vjerujem da samo konstantnim isticanjem tih problema i zalaganjem za njihovo rješenje kroz programe i politike na svim razinama možemo postići da žene dostignu položaj koji im pripada – u potpunoj ravnopravnosti s muškarcima, zaključeno je. (dp)