Porečke kuglačice dio uspjeha: Hrvatska u polufinalu Svjetskog prvenstva
Izvor:
ŽKK Istra
Hrvatska ženska kuglačka reprezentacija izborila je polufinale Svjetskog prvenstva nakon uvjerljive pobjede protiv Srbije rezultatom 7-1 u četvrtfinalu koje je odigrano u srijedu, 4. lipnja.
Iako konačni rezultat djeluje kao lagan prolaz, utakmica je bila sve samo ne jednostavna. Srpska reprezentacija, koja se posljednji put susrela s Hrvatskom u borbi za broncu 2021. u Poljskoj, otvorila je meč izuzetno snažno.
Na početku susreta koji se igrao na šest staza, Srpkinje Obranić, Rašković i Trošić preuzele su vodstvo i u setovima i u broju srušenih čunjeva. No, hrvatske kuglačice Imširović, Bacan i Juričić vratile su stvari pod kontrolu mirnom glavom i snažnim fokusom, te osvojile dva poena uz 22 čunja prednosti do polovice susreta.
U drugom dijelu nastavljena je čvrsta igra, a reprezentativke Sedlar, Polanšćak i Ravnić pokazale su svoju kvalitetu. Prednost je bila dovoljna da se pred kraj utakmice naprave izmjene – Polanšćak i Ravnić su izašle kako bi mlađe snage Vicković i Pejak osjetile atmosferu velikog natjecanja.
Rezultati meča
- Amela Nicol Imširović (605) – 4:0 protiv Kristine Trošić (544)
- Ana Bacan-Schneider (568) – 1:3 protiv Jasmina Rašković (617)
- Matea Juričić (615) – 2:2 protiv Vladana Obranić (603)
- Klara Sedlar (595) – 4:0 protiv Komanov/Čikoš (541)
- Ravnić/Pejak (632) – 4:0 protiv Dijane Kormanjoš (611)
- Polanšćak/Vicković (586) – 2:2 protiv Ljiljane Frenc (580)
- Ukupno srušenih čunjeva: Hrvatska 3601 – Srbija 3496
U polufinalu, koje je na rasporedu u petak, 6. lipnja, Hrvatsku čeka reprezentacija Češke, dok se u drugom susretu sastaju Njemačka i Mađarska.
Muška kuglačka reprezentacija, nažalost, završila je svoj nastup na prvenstvu porazom od Češke.









