Porečanke se plasirale u Final four u Rovinju: OK Poreč - OK Marina Kaštela 3:0 (25:13, 25:11, 25:12)

Sport
27.11.2013 20:52
D. Požarić
1
1
Nakon pobjede u gostujućoj utakmici osmine finala nacionalnog kupa, Porečke su odbojkašice pred dvjestotinjak najvjernijih ljubitelja odbojke večeras u svojoj dvorani kao parni valjak prešle preko ekipe Marine Kaštela i tako se plasirale na Final four koji se u prosincu igra u Rovinju. Posebno je zapažena bila igra raspoložene Laure Miloš koja je strašnom serijom servisa drugu polovicu trećeg seta  dobila praktički sama.
Prvi je set započeo relativno izjednačeno, ali samo do rezultata 5:4 kad Šiško dobro servira, ali Porečanke još bolje uzvraćaju, da bi potom Marijeta Runjić pucala u aut i začas je 7:4, što je bilo prvo odvajanje domaćih igračica na više od dva poena razlike. Još su jednom Kaštelanke smanjile na dva boda razlike (7:5), ali to je bilo sve od njih, pa kod 12:6 trener zove timeout, a Porečankama je od tog trenutka dalje za uspješno privođenje utakmice kraju bila dovoljna treća brzina.
Laura Miloš uz ostale raspoložene suigračice kreće u seriju bombardiranja gostujuće obrane te sljedeći timeout gošći dolazi na red kod rezultata 19:9. Servis preuzima Ivana Ćosić, Miloš loptu zakucava u parket za 21:9. Nakon toga se iskazala Vedrana Jakšetić izvrsnim podizanjem za Orietu Žužić i 22:10. Trener Milorad Krunić brojnim izmjenama pokušava pronaći kombinaciju koja bi mogla parirati večeras izvrsnim i nadmoćnim Porečankama, ali mu to ne uspijeva, jer mu igračice izgledaju psihološki nespremne za utakmicu. Nije ih baš ni sreća služila, kao npr. onda kad je servis lopta Nike Todorović lijepo i dugo šetala vrhom mreže, da bi na kraju pala u polje Marine Kaštela.
I u drugi su set Porečanke krenule uvjerljivo i angažirano, a Kaštelanke indisponirano. Pri 6:2 Krunić opet zove timeout, kod 6:4 Žužić lijepim šutem osvaja bod, Burilo nakon servisa spašava tešku loptu a onda priprema uspješno "kuhanje" za prvi tehnički timeout u drugom setu i rezultat 8:4. I dalje servira Burilo, a indisponirana Miljak dva ili tri puta pogađa antenu pa rezultat nakon bombe zahuktale Miloš leti na 16:6 i 21:8. Kaštelanke nekako osvajaju deveti poen, a onda Miljak loše servira pa ju trener vadi iz igre i uvodi Sobin. Ivana Ćosić servira as za 24:11, a nakon izvrsnog bloka Žužić-Burilo set završava sa 25:11.
Iako su treći set započele vodstvom 4:0, gošće su ubrzo počele popuštati pa je kod prvog tehničkog timeouta i dobrog servisa Bešelović bilo 6:8. Miloš uzvraća i smanjuje na minus jedan, Porečanke stižu do 10:10 i onda se odljepljuju nakon bloka Miloš/Sučić i fenomenalnog servisa Laure Miloš koja pri 13:12 počinje one-girl-show: njenu servu Kaštelanke nikako nisu mogle zaustaviti, pa je to uspjelo tek publici koja ju je glasnim skandiranjem i povicima dekoncentrirala da bi pri 23:12 pogodila mrežu, ne mogavši suspregnuti smijeh. Nakon toga uslijedio je aut gošći i iskorištena prva i jedina meč lopta za uvjerljivih 3:0
OK Poreč – OK Marina Kaštela 3:0 (25:13, 25:11, 25:12)
Uzvratna utakmica osmine finala Hrvatskog odbojkaškog kupa za žene
Sportska dvorana SRC "Veli Jože", gledatelja: 200
Suci: Milan Rajković i Domagoj Niessner (oba Rijeka)
Poreč: 1 Ivana Ćosić, 3 Dea Rupčić, 4 Emina Zahirović (L), 5 Sanja Čizmić, 6 Karmen Brletić, 7 Laura Miloš, 9 Lena Burilo, 10 Vedr­ana Jakšetić, 11 Rene Sain (L), 12 Ivana Sučić, 13 Orieta Žužić, 15 Marina Novosel. Trener: Miodrag Stojaković, pomoćni trener Zoran Jendrašić.
Marina Kaštela: 1 Bruna Botić (L), 2 Nika Todorović, 3 Anđela Šiško, 4 Višnja Jurić, 5 Ana Barbara Batinić (L), 6 Antonija Jozić, 7 Marijeta Runjić, 10 Mirta Bešelović, 12 Ana Sobin, 13 Matea Vidović, 14 Matea Ćurak, 16 Anamarija Miljak. Trener: Milorad Krunić, pomoćna trenerica Marina Perković.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti