Porečani uvjerljivi: RK Poreč - RK Rudar 30:21 (15:11)

Sport
13.10.2018 21:48
D. Požarić
Vedrana Mataija konačno zaigrao uz 6 golova iz 6 pokušaja i 5 asistencija
U tri početna kola ovogodišnjeg rukometnog nadmetanja u Premijer ligi, porečki su rukometaši dohvatili gostujuću pobjedu u Gorici i jedan bod u Varaždinu. Gorkog je okusa bilo drugo kolo, u kojem su ih kod kuće u utakmici za zaborav pregazile Sesvete. Najteže u svemu bila je činjenica da zbog ozljeda Perić još nije zaigrao, Rađaković propustio prvo kolo, a Mataija drugo i treće.
No, porečki rukomet nikad nisu igrali oni koji se lako predaju, pa tako ni ovog puta nije nedostajalo motivacije ni vjere u sposobnost ekipe da se najprije u poštenom sastavu okupi, a onda i krene igrati utakmice na kakve je rijetka, ali zahvalna porečka publika navikla. (Moramo priznati da su i gosti sa sobom doveli dosta publike, među njom i nekoliko vrlo, vrlo glasnih navijača.)
Ojačani Vedranom Mataijom, večeras su Porečani na svom parketu dočekali Rudar iz Ruda, koji je u prvom kolu tijesno izgubio od Dubrave i Rudana Labin, a jedine bodove dohvatio domaćom pobjedom protiv Zameta. Iz Istre ih zasad nije uspio ponijeti.
Vedran Mataija odradio je pet asistencija za Poreč od ukupno 14, Filipović i Rađaković po 3. Najbolji strijelac utakmice svakako je Rađaković s 9 golova, od toga 7 iz sedmeraca. Najbolji kod gostiju bili su Gaća i Trčak s po četiri gola.
Gosti su krenuli koncentriranije i poveli 0:3 golovima Runtasa, Gaće i Štajnklera. No, nakon Mataijinog prvijenca u 6. minuti, Porečani sustižu i prestižu, pa se na poluvrijeme ide uz 15:11.
Do četrdesete minute prednost Poreča porasla je na 20:14, najviše zahvaljujući sedmercima raspucanog Rađakovića koji je od 34. do 42. minute zabio čak pet puta. U 43. minuti pridružuje mu se Vedran Mataija svojim petim zgoditkom iz pet pokušaja. Brzo odgovara Gaća i smanjuje rezultat na 22:15, što Porečanima jamči barem donekle mirnu završnicu utakmice.
Filipović postiže svoj treći zgoditak, Skendrović uzvraća dok Sakić uz šestu Karićevu obranu na početku posljednje četvrtine utakmice povisuje na 24:16.
Borbeni Thoss nakon nekog vremena zabija svoj treći gol, F. Skendrović odmah smanjuje na i dalje visokih plus osam, ali to traje samo nekoliko sekundi jer Sakić podiže na 26:17. Uslijedilo je nekoliko minuta bez golova. Nakon promašaja Ventina, Karić brani po sedmi put večeras, a odmah potom i osmi. Konačno, gol za 27:17 pada u 51. minuti, a strijelac je bio Ventin. Odmah je uslijedilo i plus 11 za Porečane, ovoga puta preko Pribetića, pri čemu Filipović bilježi svoju treću asistenciju. Filip Popović je u samoj završnici obranio sedmerac, a konačni rezultat utakmice bio je 30:21, potpuno zaslužena pobjeda bolje ekipe.
RK Poreč – RK Rudar 30 : 21 ( 15 : 11 )
Utakmica 4. kola Premijer lige rukometaša
Sportska dvorana SRC Veli Jože Poreč, 13. listopada 2018., 20:00 sati
Gledatelja: 400
Suci : Nikola Knežević i Dalibor Tonuković
Nadzornik : Dubravko Konjuh
Poreč: Popović (0+1), Muranović, Sakić 3, Mataija 6, Medved, Thoss 4, Pribetić 2, Ševo (1), Petrov, Žagar 2, Filipović 3, Mišić, Rađaković 9(7), Ventin 1, Karić (8), Domić.
Rudar : K. Skendrović 1, Runtas 3, F. Skendrović 2, M. Štajnkler 2, Mustapić 1, Škiljan, Gaća 4, Trčak 4, Tojčić, T. Štajnkler 2, Otmačić (2+0), Brnas 1, Žitković (4+0), Fresi, Čurić.
Sedmerci : Poreč 7/9 , Rudar 2/4
Isključenja : Poreč i Rudar po 12 minuta, Tojčić crveni karton.
Statistiku pogledajte ovdje .
U preostale dvije utakmice igrali su Spačva i Rudan Labin (26:25) te Umag i Varaždin (32:22). U nedjelju (sutra) igraju Zamet i Dubrava te Gorica i Sesvete. Poreč u sljedećem kolu ide u goste Dubravi. (dp)