Poreč: Kupi sliku i spasi život

Lokalno
14.09.2022 08:15
D. Požarić
Umjetnica Lazarić Toner i gradonačelnik Peršurić s predstavnicama udruga
Umjetnica Lazarić Toner i gradonačelnik Peršurić s predstavnicama udruga
Humanitarna izložba likovnih radova umjetnice Istre Lazarić Toner otvorena je ovih dana u galerijskom prostoru Udruge umirovljenika Klub Galija Poreč. Organizator je Udruga za zaštitu životinja SOS Šape Poreč, uz pomoć Likovne udruge Poreč.
Umjetnica živi i radi u Engleskoj. Život je posvetila umjetnosti, ali i ljubavi prema prirodi i životinjama. Porečkoj udruzi odlučila je donirati svojih deset djela, a prihod od prodaje namijenjen je zbrinjavanju životinja.
Lazarić Toner predavala je psihologiju kreativnosti na Liverpool Hope Univeristy College, diplomirala je povijest umjetnosti i bavi se slikarstvom. Studirala je umjetnost i dizajn na Northeast Wales Institutu, a od 2003. specijalizirala je modeliranje i slikanje na staklu, arhitekturno staklo, vitraž i radove na staklu. Član je ULIKS-a u Puli, Grupe umjetnika pri LHUC u Liverpoolu, kao i Deeside Art Group u West Kirbyju.
Izložbu je moguće pogledati i slike kupiti do 17. rujna. Radno vrijeme Kluba umirovljenika Galija je svakog radnog dana od 9 do 12 i od 18 do19 sati.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti