Policija u Poreču uhitila "nezaustavljivog" taksista

Crna kronika
07.04.2025 12:06
Izvor: PU istarska
kb
Ilustracija
Ilustracija
Izvor: PU istarska
Zabrana vožnje nije spriječila 40-godišnjeg vozača da dvaput u istom danu sjedne za upravljač. Porečki policajci zaustavili su ga jučer, 6. travnja oko 15.40 u Špadićima dok je upravljao taksi vozilom pulskih registracijskih oznaka. Tom prilikom utvrđeno je kako mu je već ranije izrečena zabrana vožnje na šest mjeseci.
Vozač je odmah isključen iz prometa i uručen mu je prekršajni nalog, no to ga nije spriječilo da se samo četrdesetak minuta kasnije ponovno nađe za volanom. Oko 16.20 zatečen je u Primorskoj ulici u Poreču kako ponovno vozi unatoč važećoj zabrani.
Kako bi spriječili daljnje kršenje prometnih propisa, policajci su ga uhitili te će ga tijekom dana privesti nadležnom sudu.
Prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, zbog ponovljenog prekršaja prijeti mu kazna od 2.640 eura ili kazna zatvora do 60 dana, uz mogućnost izricanja nove zaštitne mjere zabrane vožnje.
© 2003 - 2025 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti