Poginuo 75-godišnji biciklist iz Zagreba
1
U četvrtak u 12 sati u Ulici Veruda u Puli, u blizini Vile Idole, u četvrtak se dogodila prometna nesreća od čijih je posljedica, dva sata kasnije, u bolnici preminuo 75-godišnji Hajro Hebib iz Zagreba na čiji je bicikl naletio automobil marke "škoda" kojim je upravljala 72-godišnja A. C. iz Pule.
Glasnogovornica PU istarske Nataša Rogić je izvijestila da je do nesreće došlo kada je 75-godišnjak, vozeći bicikl iz smjera Verude prema Verudeli, iznenada skrenuo iz desne u lijevu prometnu traku i podletio pod automobil kojim je u istom smjeru upravljala A. C.
Biciklist je u naletu automobila udario u prednji dio "škode", a potom i u vjetrobransko staklo zadobivši teške ozljede. Dolaskom Hitne pomoći prevezen je u pulsku Opću bolnicu, no zbog težine ozljeda u 14 sati je preminuo. Zagrepčanin je već 29 žrtva u prometu na istarskim cestama od početka godine. (N. S.)