Počinju radovi na izgradnji nove kanalizacijske mreže
Naselje Bolnica
Izgradnjom proširenja kanalizacijske mreže u naseljima Stancija Vergotini, Kukci, Nova Vas, Brčići te u dijelu naselja Bolnica početkom ožujka započinju radovi na najvećem projektu u javnom sektoru na ovim prostorima – Projektu Poreč vrijednom ukupno 501 milijun kuna.
Stancija Vergotini
Predviđeno trajanje radova na izgradnji kanalizacijske mreže naselja
St. Vergotini
je 90 dana. Ukupno će se izgraditi 224 m tlačnog voda sa 1 crpnom stanicom te 2.693 m gravitacijskih kolektora. Ovim zahvatom omogućit će se priključenje 97 postojećih objekata na sustav odvodnje, odnosno otprilike 135 novih korisnika.
Predviđeno trajanje radova na izgradnji kanalizacijske mreže dijela
naselja Bolnica
je 90 dana. Ukupno će se izgraditi 573 m gravitacijskih kolektora čime će se omogućiti priključenje otprilike 119 novih korisnika.
Kukci - 3. faza
Radovi na izgradnji kanalizacijske mreže
Kukci
trajati će 120 dana. Ukupno će se izgraditi dodatnih 1.429 m gravitacijskih kolektora čime će se omogućiti priključenje cca 457 novih korisnika. Na kanalizacijsku mrežu naselja Kukci spaja se i kanalizacijska mreža naselja
Cancini
.
Nova Vas
Radovi na izgradnji kanalizacijske mreže
Nova Vas i Brčići
također će započeti u ožujku, a predviđeno trajanje radova je 150 dana. Ukupno će se izgraditi 260 m tlačnog voda sa 1 crpnom stanicom te 4.105 m gravitacijskih kolektora. Ovim zahvatom omogućit će se priključenje 184 postojećih objekata na sustav odvodnje, odnosno cca 324 novih korisnika.
Direktor Odvodnje Poreč
Milan Laković
ističe kako će se spajanjem 28 naselja na kanalizacijski sutav povećati broj kućanstva priključenih na sustav odvodnje otpadnih voda sa sadašnjih 63 na 90 posto. Time će se 6.300 novih domaćinstava sa područja Grada Poreča spojiti na sustav javne odvodnje. Na kanalizacijski sustav spojit će se naselja – Varvari, Kukci, Gulići, Cancini, Stancija Portun, dio naselja Bolnica, Stancija Vodopija i Bašarinka, dio Peškere, Grbinovica, Červar Porat, Stari Červar, Mihatovići, Magrini, Blagdanići, Nova Vas, Brčići, Stancija Vergotini, Stancija Diklić, Valkarin, Musalež, Radoši, Kadumi, Buići, Žbandaj, Radmani, Molindrio i Mugeba.
Uz napomenu kako je riječ o vrlo opsežnom zahvatu, u Odvodnji mole građane za strpljenje pri njegovoj realizaciji, stoji u priopćenju gradske komunalne tvrtke.
Grad Poreč i komunalno poduzeće Odvodnja zajedno s partnerima (Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, Ministarstvo poljoprivrede, Hrvatske vode te općine Tar-Vabriga, Funtana i Vrsar) dobili su od EU bespovratna sredstva u iznosu od gotovo 371 milijun kuna ili ili 74 posto ukupne vrijednosti projekta.