Motociklisti nisu dobrodošli kod "Plave lagune"
1
Ako se cestom kroz turističko naselje Plava laguna prema hotelu Galijot ili obližnjoj diskoteci između 23 sata navečer i 4 sata ujutro mislite voziti motociklom, znajte da ste u prekršaju. Sumnjamo u to da će vam neki policajac poželjeti naplatiti kaznu za prometni prekršaj, a nismo sigurni ni u to je li postavljanje ovakvog prometnog znaka uopće zakonito. No, bez obzira na sve, poanta ovog članka je u sljedećem: umjesto da se postavi znak koji bi od SVIH koji tuda prometuju u naznačenom periodu tražio MIR, jer se tu, eto, nalaze turisti koji žele SPAVATI, neki je genijalac prometnim znakom odlučio prolaz ZABRANITI samo motociklistima.
Znači, slobodno se vozite automobilima, njihova buka ne smeta. Ni ona autobusa. Motociklisti su, međutim, za "Plavu lagunu" očigledno neka niža vrsta i oni nemaju tu što tražiti između, kako genijalci to žele, 23 sata navečer i 4 sata ujutro.
Možda bi to pravilo trebalo provesti na nivou cijele države, pa ministru turizma Bajsu predložiti novi turistički slogan: DOĐITE NAM, ALI NIKAKO MOTOCIKLIMA. Ili, još bolje: TAKO MALENA, A TAKO GLUPAVA.
