Pismo čitatelja o problemima s otpadom: Jesu li biciklističke utrke dio ekološke akcije?
-Poreč i Istra već su godinama poznati kao izvrsne biciklističke destinacije koje nam donose veliku promociju i privlače turiste. No, osim pozitivnih strana, postoji i negativna koja se rijetko spominje, piše naš čitatelj (podaci poznati redakciji).
-Nećemo se baviti prometnim problemima jer smo već navikli na gužve i prilagođavamo se biciklističkim događajima. Lako ćemo se samo taj jedan dan strpjeti i reorganizirati, jer najave u medijima budu objavljene danima unaprijed.
-Problem je smeće koje natjecatelji ostavljaju za sobom nakon utrka. To nije privremeni problem koji će nestati nakon završetka događaja. Ova situacija može se vidjeti na dionici Kukci-Stranići, u dužini od otprilike jednog kilometra, gdje su izbrojana četiri odbačena bidona i deseci gelova, a vjerujem da se sličan otpad nalazi uzduž cijele trase utrke.
-Organizatori su sigurno od ovog događaja zaradili, a gradsko se komunalno poduzeće, dakle, mi, porezni obveznici, moramo nositi s problemom otpada. Možda se radi o prvoj etapi natjecanja u razvrstavanju otpada?
-Fotografije su snimljene jutros, a utrka je završila jučer poslijepodne, pa je bilo dovoljno vremena da se otpad ukloni. Očekujemo da organizatori ove i budućih biciklističkih događaja uklone otpad i pomognu u očuvanju čistoće našeg grada i prirode, stoji u pismu našeg čitatelja.





