Pijavica kod Poreča

Lokalno
30.06.2014 10:18
D. Požarić
1
1
Očekivana kiša koju najavio meteorološki portal Istramet u čijem je sastavu veliki broj meteoroloških stanica diljem županije pada u većem dijelu Istre, a Poreč i Novigrad zabilježili su i pojavu pijavice čije nam je dvije fotografije poslao čitatelj iz Poreča.
Kako IstraMet javlja, do 10 je sati najviše kiše palo na mjernoj stanici Pula – Stancija Peličeti (izlaz sa Istarskog ipsilona) gdje je izmjereno čak 66 mm kiše. Slijedi Barbariga – Betiga gdje je palo 48 mm kiše, dok je 45 mm kiše izmjereno u Puli – Sveti Petar (Stoja). 40 mm kiše izmjereno je u Barbanu, čime možemo zaključiti da je najviše kiše od ove ciklone, barem zasada palo na jugu Istre.
Na području unutrašnjosti Istre i riječkom području palo je većinom između 25 i 40 mm kiše, dok je najmanje kiše, između 5 i 10 mm palo na potezu između Poreča i Umaga.
U nastavku prijepodneva i dijelu poslijepodneva i dalje se očekuje nestabilno vrijeme uz povremene pljuskove i grmljavinu, a nad morem su moguće i pijavice kao što je već i bio slučaj jutros.
Originalni IstraMetov članak pročitajte ovdje , a na tom linku možete pogledati i još nekoliko fotografija.
2
2
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti