Pijan i bez položenog vozačkog ispita sletio s ceste u Funtani

Crna
Izvor: PU istarska
kb
Ilustracija
Ilustracija
Izvor: PU istarska
Porečka policija zabilježila je jučer, 11. lipnja oko 11.40 prometnu nesreću s materijalnom štetom na državnoj cesti DC75 u Funtani.
Nesreću je izazvao 52-godišnjak koji je upravljao automobilom pulskih registracijskih oznaka pod utjecajem 1,61 promila alkohola. Muškarac nije imao pravo samostalno upravljati vozilom B kategorije, odnosno nije položio vozački ispit.
Prema policijskom izvješću, vozač nije prilagodio brzinu uvjetima i stanju na cesti te je tijekom kočenja u zavoju izgubio nadzor nad vozilom. Automobil je sletio s kolnika te udario u žičanu ogradu i stabla uz cestu.
U nesreći je nastala materijalna šteta, a ozlijeđenih osoba nije bilo.
Zbog bojazni da bi mogao nastaviti s činjenjem prekršaja, policajci su 52-godišnjaka uhitili i smjestili u posebne prostorije policije.
Protiv njega je podnesen optužni prijedlog, a policija je od nadležnog suda zatražila izricanje kazne od 2.820 eura.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti