Otvoreno prvenstvo Poreča u veleslalomu sljedeće subote na skijalištu Zoncolan-Ravascletto

Bojan Božić, prošlogodišnji apsolutni pobjednik
Autor:
V. Bugarin
Ski klub Poreč-Parenzo i ove godine organizira tradicionalno 15. Otvoreno prvenstvo Poreča u veleslalomu. Natjecanje, koje se boduje za Kup Istre, održat će se u subotu, 8. veljače 2025., na skijalištu Zoncolan – Ravascletto u Italiji.
Pravo sudjelovanja imaju svi zainteresirani skijaši i skijašice, koji će biti raspoređeni u sedam dobnih kategorija, od najmlađih do veterana. Natjecanje je rekreativnog tipa, a obavezna je uporaba kacige. Prijave i preuzimanje startnih brojeva obavit će se na skijalištu kod restorana pored vrha gondole, uz kotizaciju od 10 eura. Prva vožnja kreće u 11:15 sati, a druga odmah nakon nje. Pobjednici u svim kategorijama bit će nagrađeni peharima i medaljama. Sudionici se natječu na vlastitu odgovornost, dok je za maloljetnike potreban pristanak roditelja.
Organizirani prijevoz i uvjeti sudjelovanja
Ski klub Poreč-Parenzo organizira prijevoz autobusima pod posebnim uvjetima. Putovanje je otvoreno ne samo za natjecatelje, već i za rekreativne skijaše, šetače i ljubitelje snježnih pejzaža. Polazak je predviđen u 5:15 sati ispred SRC-a Veli Jože, a povratak u Poreč oko 21:45 sati. Udaljenost od Poreča do Ravascletta iznosi 230 kilometara. Cijena prijevoza, koja uključuje i članarinu u klubu, iznosi 35 eura po osobi, dok djeca do 10 godina u pratnji roditelja plaćaju 15 eura.

Atraktivna natjecateljska staza
Autor:
V. Bugarin
Cijene ski karata i dodatne informacije
Jednodnevna ski karta s osiguranjem košta 33 eura za odrasle, 10 eura za djecu od 8 do 17 godina, dok je za mlađu djecu besplatna. Za one koji ne skijaju, vožnja gondolom do vrha i natrag dostupna je po cijeni od 14 eura. Na skijalištu je moguće unajmiti skijašku opremu kod polazne stanice gondole.
Natjecanje će se održati na osiguranoj i obilježenoj stazi, dok će posjetitelji moći uživati u slobodnom skijanju, planinskim šetnjama i lokalnim furlanskim specijalitetima. Skijalište se nalazi na 1.736 metara nadmorske visine, a gondola vozi izravno s parkirališta.
Dodjela nagrada i završna svečanost
Proglašenje pobjednika i dodjela medalja, pehara i priznanja održat će se na glavnom platou skijališta nakon završetka utrke. Organizatori pripremaju prigodnu feštu za sve sudionike i izletnike.
Dolazak u Ravascletto predviđen je oko 9 sati, a polazak natrag u 17:30 sati. Iz Ski kluba Poreč-Parenzo pozivaju sve ljubitelje zimskih sportova da se pridruže natjecanju ili izletu pod povoljnim uvjetima.
Fotografije natjecatelja, proglašenja pobjednika i pratećih događanja bit će objavljene u medijima.
Za dodatne informacije, prijave i rezervacije, zainteresirani se mogu obratiti organizatorima putem brojeva telefona: Igor (091 101 7553), Loris (095 914 5927), Damir (095 856 8329) ili putem e-pošte na
skiclubporec@gmail.com
.

Svi prošlogodišnji nagrađeni sudionici utrke s organitatorima iz porečkog ski kluba
Autor:
V. Bugarin