Očekivani poraz rukometaša u Zagrebu, u petom kolu u Poreč stižu Sesvete

Sport
23.03.2024 08:04
D. Požarić
Porečani se nisu predavali
Rukometaši Poreča iz Zagreba se vraćaju nakon poraza 35:43 (14:24). Iskustvo domaćina osjećalo se u svakoj minuti susreta, no, Porečani niti u jednom trenutku nisu posustajali, već su pokazali borbeni duh do samoga kraja. Priliku su dobili svi, pa su tako i dečki iz škole rukometa Deni Vernik i Kristian Dinić upisali svoje prve premijerligaške minute.
Nakon početnih 2:2, Zagrebaši su se brzo odvojili na 5:2. Usprkos ponekim greškama u napadu, Poreč je uspio smanjiti na 5:6. Unatoč očitoj kvaliteti protivnika, Porečani se niti u jednom trenu nisu opuštali, pa ni kad je Zagreb imao priliku otići na prvih +4, Bruno Ćopić dobro reagira. Iz dobre obrane Porečani su imali nekoliko prilika za novi minimalni zaostatak, ali u tome nisu uspjeli. Tri minute kasnije Luka Lovre Klarica postavlja +4 (10:6). Od tog momenta igra se kretala sve više u Zagrebovom smjeru koji je do kraja poluvremena stigao do prve dvoznamenkaste prednosti (24:14).
Nakon početnih 2:2, Zagrebaši su se brzo odvojili na 5:2.
Nastavilo se igrati u tom tonu sve do posljednjih deset minuta susreta. Zagreb je predvođen Ivanom Čupićem održavao prednost i nikad nije išao ispod osam golova vodstva. No, ni mladi Porečani se nisu predavali već su dobro pronalazili rupe u protivničkoj obrani. Luka Malinarich, Marko Bajan i Leon Rušnjak u 49. minuti smanjili su zaostatak na 30:34. Uz velik broj golova bili smo blizu toga da susret upravo i završi tom razlikom, ali serija pogodaka pred kraj susreta odvela je Zagreb na konačnih 43:35.
Najbolji strijelci kod Poreča bili su Leon Rušnjak s osam pogodaka te Lucian Krajcar i Nikola Ivanković sa po pet. Vratari Bruno Ćopić i David Vladić sakupili su pet obrana. Zagreb je predvodio Miloš Kos s osam golova, Davor Čavar i Ivan Čupić postigli su šest, dok je Ante Grbavac upisao osam obrana.
U petom kolu u Poreč stižu Sesvete. Utakmica je na rasporedu u petak 5. travnja s početkom u 19:00 sati.
Premijer liga, Liga za prvaka, 4. kolo: RK Zagreb – RK Poreč 43:35 (24:14)
Zagreb: Grbavac 8 obrana,Panjtar 2 obrane; Kos 8, Čavar 6, Walczak 5, Faljić 2, Klarica 5, Klis 1, Molc 1, Horvat 1, Sirotić 1, Čupić 6, Dibirov 2, Kavčić 2, Glavaš, Suholežnik 3
Isključenja: 8 minuta (Kos 2, Walczak 4, Sirotić 2,)
Sedmerci: 3/4
Poreč: Vladić 2 obrane, Čopić 3 obrane (2+1); Muranović 2, Mataija, Krajcar 5, Rušnjak 8, Car 3, Boka 3, Vernik, Malinarich 4, Dinić, Ivanković 5, Bajan 4, Čorić, Ljubić 1
Isključenja: 4 minute (Krajcar 2, Malinarich 2)