Novigrad poziva na treće izdanje plivačkog natjecanja na otvorenim vodama – Alpen Adria Swim Cup

Istra Sport
21.09.2023 08:10
D. Požarić
Natjecanje od 2019. godine organizira plivački klub Schwimm Aktiv Klub iz Austrije
Natjecanje od 2019. godine organizira plivački klub Schwimm Aktiv Klub iz Austrije
Autor: novigrad.hr
Treće izdanje plivačkog natjecanja na otvorenim vodama – Alpen Adria Swim Cup održat će se u subotu, 23. rujna u zaljevu Novigrada.
Natjecanje od 2019. godine organizira plivački klub Schwimm Aktiv Klub iz Austrije. Zahvaljujući svom zaštićenom položaju, ugodnim temperaturama i mirnom moru, Novigrad nudi izvanredne uvjete za takvu vrstu plivačkog natjecanja, te je odabran za domaćina zadnje etape Alpe Adria Swim Cupa. Preostalih šest utrka, održalo se od svibnja do rujna 2023. godine na austrijskim jezerima.
Za start i cilj ovog plivačkog natjecanja odabrana je poznata novigradska plaža Sirena, kod hotela Aminess Maestral. Program natjecanja započinje od 10.00 sati ujutro, a planirani raspored možete pogledati ovdje .
Sudionici natjecanja mogu odabrati između četiri plivačke dionice. Na 10.000 i 5.000 m su kružne i vode prema ušću rijeke Mirne i Lanterne te natrag do plaže Sirena. Na dionici prema rijeci Mirni odvija se i natjecanje na 2.500 m. Manje ambiciozni plivači i djeca mogu sudjelovati u kategoriji „svi plivaju“ na stazi duljine 500 m.
Prijave na natjecanje primaju se online na stranicama manifestacije ( ovdje ) ili u subotu 23.9. na plaži Sirena u 8:30h.
Zainteresirani natjecatelji s područja Novigrada na natjecanju mogu sudjelovati besplatno, za prijave je potrebno kontaktirati Turističku zajednicu Novigrad do petka 22.9. na info@novigrad-cittanova.hr.
 
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti