Nova manifestacija za blagdane: Ususret Božiću u Kašteliru

Lokalno
04.12.2021 10:15
D. Požarić
Ilustracija (Pixabay)
Ilustracija (Pixabay)
Napisala: Kristina Flegar
Iako zbog epidemiološke situacije popularne Kuće Djeda Mraza ove godine neće biti, Kaštelirci ne odustaju od obilježavanja nadolazećih blagdana, pa makar i u skromnijem obliku. Na inicijativu mladih mještana, Općina i udruga „Mladi za sve“ zajedno su pripremili novu manifestaciju „Ususret Božiću Kaštelir – Labinci“, o kojoj je općinske vijećnike na preksinoćnjoj sjednici izvijestio načelnik Đulijano Petrović. Program će, naravno, ostvarivati u skladu s najnovijim propisanim mjerama.
Podjela poklona djeci iz vrtića i škole predviđena je 18. prosinca na otvorenom, u parku iza mjesne crkve. U 15 sati će početi priredba u organizaciji škole i s nastupom vokalne etno skupine Nigrignanum, a očekuje se i dolazak Djeda Mraza. Od 19 sati do ponoći na istom je mjestu najavljeno druženje uz glazbu Act Positive Dua, a na Badnjak (24. prosinca) od 22.30, nakon polnoćke, uz Tedija Grubicu. Ukoliko se situacija s pandemijom pogorša ili padne kiša, ovi se događaji neće održati, a mališani će dobiti poklone u školi.
Na Placu oko ladonje već je postavljen adventski vijenac koji su mladi sami ispleli. Prvu su svijeću upalili župnik, ministranti i polaznici vjeronauka, a svaku od sljedeće tri će nakon nedjeljnih misa, oko podneva, upaliti druga skupina mještana. Ove nedjelje će to biti predstavnici lokalnih sportskih klubova, sljedeće Dobrovoljno vatrogasno društvo „Grom“, a 19. prosinca članovi udruge umirovljenika. Nakon paljenja svijeća zamišljeno je i malo druženje ispred crve, u duhu zajedništva i dobrih božićnih osjećaja. (dp)
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti