Nijemci boćaju od jutra do mraka (tri desetljeća prijateljstva bračnog para Muhl sa boćarima iz Špadići)
Supružnici Muhl (s priznanjima) i njihovi domaćini u Špadićima
POREČ - Prigodnom svečanošću na boćalištu u Špadićima istoimeni boćarski klub obilježio je 30 godina prijateljstva sa supružnicima Muhl iz njemačkog Weimara. Oni već više od tri desetljeća nekoliko puta na godinu dolaze na odmor u Poreč i za to su vrijeme Dicki i Jürgen Muhl zavoljeli boćanje, netipičan sport za podneblje iz kojeg dolaze, te su i formalno postali članovi kluba i kolege ovdašnjim boćarima.
- Naši njemački prijatelji počeli su boćati u Špadićima još kad je boćalište imalo samo jednu stazu i iz tog vremena imaju zanimljivih fotografija. Poznato je koliko je u Istri boćanje popularno, ali ja još nisam sreo nikoga poput supružnika Muhl, koji mogu biti na boćalištu od jutra do mraka, veli predsjednik BK »Špadići« Vlado Čuš.
Ljubav prema boćanju Dicki i Jürgen su pokušali prenijeti i na svoje sugrađane u Weimaru, no za to ondje nema uvjeta, a nije bilo ni većeg interesa. Zato će i nadalje dolaziti u Poreč uživati u ovom sportu.
K. K.