Nastavljeno uklanjanje "divljih" građevina kod Lovrečice

Istra
11.05.2006 00:00
D. Požarić
1
1
UMAG - Lijepo vrijeme nakon izrazito kišnog utorka omogućilo je jučer nastavak uklanjanja bespravno izgrađenih objekata u Kanalu i Babićima kod Lovrečice u »režiji« Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva. Bager i kamion koji je ukrcavao zemlju i kamenje zatekli smo u rušenju podzemnog betonskog podruma. Uklanjanje bi se trebalo odvijati još danas i sutra.
Kako smo već objavili, prekjučer su uklonjena dva objekta, a jučer isto toliko. U ovom paketu ima pet »divljih« građevina slovenskih investitora koje su podignute bez potrebne dokumentacije na poljoprivrednoj zemlji na kojoj gradnja nije dopuštena. Građevinska inspekcija provela je cjelovit inspekcijski postupak, a budući da su se investitori oglušili i nisu sami uklonili svoje objekte, počelo je njihovo prisilno uklanjanje.
Riječ je o drvenom prizemnom objektu s podrumom Jurja Čamića iz Škofijice te u vlasništvu Ljubljančana: podrum Majde i Janka Turka, prizemni objekt Janeza Kosaneca, drvena prizemna građevina s temeljnom pločom Ane Kadunc i još jedna prizemnica s temeljnom pločom i nadstrešnicom Svetislava Stojkovića.
Iz Ureda glasnogovornice Ministarstva zaštite okoliša saznali smo da se bespravna gradnja u Istri trenutno uklanja samo na Umaštini, i to ovih pet slučajeva te da će nas o budućim rušenjima na vrijeme obavijestiti. Drugim riječima, nema najave unaprijed.
T. K.
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti