Na stazi od Lupoglava do Korita održana Memorijalna brdska-trail utrka Elvira Putina
Dobra atmosfera i lijepo sunčano vrijeme obilježili su obnovljenu brdsku-trail utrku prvi put održanu ranih devedesetih, preteču brojnih trail utrka današnjice u Istri.
Trčalo se od Lupoglava do Korita iznad Brgudca na Ćićariji. Nakon službenog starta u 10.30 sati, kojeg je označila Fabiana, kćer Elvire Putine, za trkačima je krenula i grupa hodača i članova PD Glas Istre, koji su vodili računa da utrka u prirodi ne ostavi nikakav trag.
-Utrka posvećena našoj dragoj planinarki Elviri Putina bit će, nadamo se, tradicija koja će okupljati ljubitelje trail trčanja. Priroda nas svakodnevno obogaćuje svojom ljepotom i zdravljem koje gradimo kretanjem po prirodi. Želimo zahvaliti obitelji Putina na tome što je podržala ideju. Posebno hvala svim našim planinarima i prijateljima koji su sudjelovali u realizaciji utrke. Bio je ovo dan za pamćenje i vidimo se sljedeće godine, istaknuo je predsjednik Planinarskog društva Glas Istre Željko Ravnić.
Staza kojom se trčalo i hodalo duga je 8,38 kilometara, s visinskom razlikom od 655 metara. Gotovo cijelim se putem trčalo ili hodalo po označenoj planinarskoj stazi uz obronke Ćićarije te kroz Park prirode Učka.
Sudio je Dragan Radomirović, sudionik prve utrke devedesetih godina.
U kategoriji žena najbolje vrijeme imala je Branka Žoković (1:00:54), drugo mjesto osvojila je Martina Kordić (1:07:19) dok je na treće mjesto utrčala Irena Mofardin (1:10:02).
Kod muškaraca prvo mjesto osvojio je Cristian Gallo (0:53:42), drugo Dragan Kramar (0:54:22) a Maksim Jerman (0:55:30) treće mjesto.

