Na putu prema naselju 'Mate Balota' pijan pao na glavu u šaht dubok tri metra
1
Alkoholizirani Porečan na putu sa velikog gradskog parkirališta prema naselju
Mate Balota
upao je u nedovršeni šaht dubok tri metra. Prava je sreća da su se u blizini zatekli radnici na gradilištu koji su pozvali hitnu pomoć i vatrogasce.
Nešto prije 21 sat jedan od radnika začuo je zapomaganje i u nedovršenom šahtu na gradilištu ceste pored novogradnje "Centar 5" pronašao alkoholiziranog Porečana nastanjenog u naselju Mate Balota koji je u šaht dubok preko tri metra pao naglavačke i vjerojatno se teško ozlijedio.
Brzo su na lice mjesta pozvani vatrogasci, policija i hitna medicinska pomoć. Djelatnici
JVP Poreč
su u šaht spustili ljestve te izvadili unesrećenog kojem je na nosilima previjena ozlijeđena glava, nakon čega je vozilom hitne pomoći prevezen u porečki
Dom zdravlja
. Težinu ozljeda u tom trenutku nismo mogli ustanoviti no, sasvim je sigurno da je prava sreća što je nesretnik ostao pri svijesti nakon vertikalnog pada sa tolike visine i udarca glavom o beton.
Iako se radi o vidno alkoholiziranoj osobi sa bitno umanjenom sposobnošću orijentacije i percepcije prostora, čak i uz vidljive znakove zabrane kretanja nezaposlenima, i ovo je gradilište u samom centru grada opasno jer ga je nemoguće kvalitetno ograditi te onemogućiti baš svima da se po (polu)mraku tuda kreću i izbjegnu sve moguće rupe prije nego cesta bude dovršena.
Zato neka ovaj događaj probudi oprez u svima koji lakomisleno "krate" put preko opasnih gradilišta, a što ponekad znači samo
kraticu prema nekom bolničkom odjelu
.





