Maximvsi nastupili na Kupu i ekipnom državnom prvenstvu

Sport
01.06.2021 14:52
1
1
Proteklog vikenda je u Zagrebu, u organizaciji AK Agram, održano Kup i ekipno PH za juniore i juniorke gdje su Porečki Maximvsi nastupili sa troje atletičara koji su "hvatali" norme za državna prvenstva.
Prvoga dana Luca Vinkerlić istrčao je utrku na 400 metara, te sa rezultatom 52,99 bio prvi u svojoj skupini, no ubrzo je diskvalificiran.
– Nažalost, naknadno smo saznali da je u jednom trenutku Luca malo nagazio liniju, te je zbog toga diskvalificiran. Atletika zna biti nemilosrdna, te ne prašta niti najmanje pogreške, javljaju iz kluba.
Melani Oklen je prvoga dana istrčala dvije utrke (100 m i 400 m) te se uspješno kvalificirala na državno prvenstvo.
Drugoga dana natjecanja Luca postavio osobni rekord istrčavši 200 metara za 23,92, što je bilo dovoljno za 21. mjesto. Nastupila je i Andrea Bošnjak u skoku u vis, te skokom od 164 cm izjednačila svoj osobni rekord postavljen na istom mjestu prošle godine i osvojila drugo mjesto.
Juniori i juniorke AK Agram ponovo su uvjerljivo osvojili Kup sa 738,5 bodova, drugo mjesto pripalo je AK Dinamo-Zrinjevac sa 388,5 bodova dok je treći bio AK Kvarner sa 326,5 bodova. AK Agram pobijedio je kod juniora sa 354,5 boda i kod juniorki sa 384 boda. (ls)