Krivotvorenom vozačkom htio prijeći granicu: Kažnjen s 10 tisuća kuna

Foto: PUI
Bujska policija je provela kriminalističku istragu i utvrdila sumnju da je 20-godišnji hrvatski državljanin počinio kazneno djelo krivotvorenje isprave.
Naime, 27. kolovoza oko 22.15 sati, mladić je pristigao na granični prijelaz Kaštel s automobilom Passat, slavonskobrodskih registracija. Prilikom kontrole na izlazu iz zemlje predočio je policiji talijansku vozaču dozvolu, no oni su posumnjali u njenu vjerodostojnost.
Provedenom istragom utvrđeno je kako je 20-godišnjak kupio krivotvorenu vozačku dozvolu te ju je koristio kao pravu te je zbog sumnje da je počinio kazneno djelo 28. kolovoza u večernjim satima priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.
Također mu je, s obzirom da je upravljao automobilom bez položenog vozačkog ispita, radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, izrečena novčana kazna od 10 tisuća kuna te mu je izrečena zabrana upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri mjeseca.