Kreće uređivanje cvjetnih gredica i korita, sadnja cvijeća
Početak listopada u porečkom je komunalcu Uslugi rezerviran za hortikulturne djelatnosti, jer je nakon aktivnih ljetnih mjeseci stiglo vrijeme za zamjenu ljetnog sezonskog zimskim sadnicama.
Nove će sadnice dobiti ukupno 14 lokacija na području grada, odnosno na površinama i u parkovima oko zgrada gradske uprave i županije, Trg Joakima Rakovca, Trg Slobode, rotori na Vialama, kod parka Olge Ban, kod gradske tržnice, rotori oko Velikog gradskog parkirališta te zgrada policije i HEP-a.
U planu je uređenje ukupno 450 četvornih metara površina. Prvu fazu radova uključuju pripremu površina za sadnju, čišćenjw površina, prehranjivanje tla te nadopunu korita zemljom i slično. Nakon kvalitetne i temeljite pripreme tla započet će druga faza: posadit će se gotovo 8.000 komada zimskog cvijeća poput raznovrsnih belisa, miozotisa i maćuhica. Pripremljeno je još toliko komada lukovica narcisa i tulipana u raznim bojama. Ako vremenski uvjeti budu pogodni, predviđeno je da spomenuti radovi budu dovršeni koncem listopada.