Komunikacijska tehnologija i šumovi u komunikaciji - radionica u SŠ Mate Balote

SŠ Mate Balote
13.12.2008 00:00
Branka Kalčić, SŠ Mate Balote Poreč
1
1
Učenici IV. razreda opće gimnazije potrudili su se da za projektni dan upoznaju, putem Power Point prezentacije, svoje kolege s principima prenošenja zvuka, slike i tona putem raznih komunikacijskih sredstava, kao i o povijesti nastanka i razvitka tehnologije i velikim znanstvenim otkrićima u tom području
Učenici IV.og -Luca Puniš, Lana Topčić, Ana Kalčić i David Fanjkutić , održali i prezentaciju na temu Šumovi u komunikaciji na primjeru opasnog eksperimenta (SMAK SVIJETA 10 RUJNA?) .
Mentor učenika je bio profesor Damir Skok.
Prezentacija govori o jednoj vrlo aktualnoj temi, koja je izazvala mnoge polemike među znanstvenicima, jer govori o opstanku ljudske vrste. Radionica je privukla mnogobrojnu publiku koja je pozorno pratila i upijala svaku riječ, nadajući se da se neće stvoriti ogromna crna rupa koja bi mogla progutati zemlju što je bilo jedno od temeljnih pitanja i problema tog pokusa.
Također su se obrađivala pitanja LHC-uređaja i njegove funkcionalnosti, Higgsovog bozona, crnih rupa koji zapravo pripadaju stručnoj literaturi i vrlo su komplicirani, no učenici nisu imali problema s razumijevanjem jer su upućeni u novine iz fizike.
Tehnologija nam daje danas veliku mogućnost informiranja i učenja o raznim pitanjima i problemima, ali postoje ograničenja i negativni učinci, primjerice obučavanje o seksu. Seks više nije tabu tema u smislu da se ne može doći do informacija, pa čak i pokazivanja praktičnih primjera, ali je pitanje kakve su to informacije, koliko i kako utječu na formiranje mladog čovjeka. Poruke su uglavnom komercijalne prirode i ne daju prave informacije koje utječu na pozitivno formiranje stavova i ponašanja vezano uz seksualne odnose i prihvaćanje svoje seksualnosti. U tu svrhu našim je učenicima ponuđena tema otvorenog neposrednog razgovora o seksualnim temama na tribini: Komunikacija i seks , dr. Danijele Puniš , koja je na Projektnom danu bila vrlo posjećena.
Lana Topčić i Karmen Sinožić, SŠ Mate Balote Poreč
© 2003 - 2026 Parentium Media - Hosted by Plus.hr
Ova stranica koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva. Izjava o privatnosti